ידיד לעסקים | yedid

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

"ידיד לעסקים"

ידיד הוקמה בשנת 1997 על בסיס החזון לצמצום פערים חברתיים וקידום יכולות כלכליות של אוכלוסיות מוחלשות. באמצעות 16 מרכזי הזכויות הפזורים ברחבי הארץ מממשת "ידיד" את החזון בסיוע לאזרחי ישראל למצות את זכויותיהם החברתיות. לאורך שנות פעילותינו אנו פועלים לסייע לכל בני האדם שחיים בישראל, מכל מעמד כלכלי,  לממש את הזכויות המגיעות להם. זאת באמצעות ארגז כלים הכולל סיוע פרטני – משפטי וסוציאלי;  פעילות קהילתית רחבת היקף  ופעילויות לשינוי מדיניות הניתנות בתשלום סמלי לכל דורש ודורשת. 

 

ב"ידיד", הנחשבת היום לאחד מהארגונים החברתיים הגדולים ביותר בישראל נצבר  ידע מקצועי רב אותו הפכנו לשירותים המיועדים לעסקים:

 

רווחת העובד ומשפחתו – כלי להגדלת התפוקה

"ידיד" מציעה למעסיק  סל שירותים לרווחת העובד ובני משפחתו הנותן מענה רחב וכולל בתחומים כגון: פתרון בעיות הנוגעות לתחום הדיור, הצרכנות, חובות ומערכת ההוצאה לפועל, ניהול תקציב המשפחה, המוסד לביטוח לאומי ושאר משרדי הממשלה ואחרים. את השרותים ניתן לקבל באחד ממרכזי הזכויות של "ידיד" הפזורים ברחבי הארץ או באמצעות פעילות ישירה המבוצעת מתוך אתר החברה או המפעל. במקרים מיוחדים ניתן גם להזמין לימי פעילות מרוכזים את מרכז הזכויות והבריאות הנייד שלנו.

 

בחירה במסלול הפנים מפעלי מאפשרת לצמצם, למינימום ההכרחי, את ההיעדרות ממקום העבודה. שירות כזה לעובדים שניתן על ידי מקום העבודה מייצר אצל העובד נאמנות כלפי החברה בה הוא עובד כי הוא מרגיש בעל ערך שהחברה משקיעה בו ובמשפחתו ומעלה את תפוקתו משום שהבעיות שמטרידות אותו מטופלות בצורה מקצועית והוא מקבל את הסיוע לו הוא זקוק.

חשוב: רכישת השירות מוכרת כתרומה לפי סעיף 46א'

 

גובים ומחייכים

שירות נוסף שפיתחנו מיועד לחברות שלהן לקוחות בעייתיים מהמגזר הפרטי. במסלול המקובל היום מפנה החברה את הגביה לגורמים חיצוניים, לרוב משרדי עורכי דין שמפעילים מגוון של כלים שעומדים לרשותם כדי לגבות את החוב. רבים מהחייבים מגיעים אלינו למרכזי הזכויות לאחר שחתמו על הסדרי תשלומים אך לא עמדו בהם. ההבנה שלנו והידע שצברנו מאפשרים לנו לבנות פתרונות ארוכי טווח המשלבים את האינטרסים של החייבים והחברה העסקית. באמצעות ניתוח התקציב המשפחתי והקניית כלים לניהולו אנחנו מצליחים להוביל הסדרי תשלומים המאפשרים מצד אחד לחברה לגבות את החוב ומצד שני מאפשרים לחייב לעמוד בהתחייבויותיו מבלי לצבור חובות חדשים. פתרון משולב שכזה לרוב אינו אפשרי ללא המעורבות של "ידיד". השירות מאפשר לחברה להרוויח פעמיים  עלות כספית נמוכה והמנעות מתדמית שלילית המאופיינת בהליכי גבייה המבוצעים על ידי עורכי דין או אפילו מערכת ההוצאה לפועל.

 

בריאות וזכויות

מזה מספר שנים שעמותת "ידיד" מפעילה מרכז נייד לזכויות ובריאות. במרכז המתפקד כמרכז זכויות נייד ניתנות גם בדיקות רפואיות המאפשרות לעובד לעקוב אחר מצבו הבריאותי הכללי ולקבל מידע אודות נושאים כמו, לחץ דם וסוכר, השמנת יתר, בדיקות נשימה ועוד. ניתן להזמין את מרכז הזכויות והבריאות הנייד לימי פעילו מרוכזים במפעלים, באזורי תעשייה, בבתי ספר ומרכזי יום לקשיש, במרכזי תובלה ותעבורה ועוד.

 

"הקץ לאוברדרפט"   - ניהול נבון של משק הבית

למצב הכלכלי הקשה הפוקד אותנו בתקופה זו, השלכות נרחבות על התנהלות משק הבית הפרטי. מי שעד לאחרונה הסתדר עם משכורתו מתקשה כיום "לגמור את החודש". על אחת כמה וכמה, אנשים קשי יום אשר שחיקה בשכרם הופכת את חייהם כיום לכמעט בלתי אפשריים. ניתן ללמוד ולרכוש כלים לשיפור הניהול  הכספי של משק הבית, אשר יישומם יאפשר הישרדות והתמודדות יעילה בתקופה זו. כמו בעסק, כן גם במשק הבית, ניהול נכון ונקיטת צעדים מושכלים  יכולים להוביל ליציאה מהמשבר, או לפחות להמשך התנהלות משק הבית בתקופת השפל בתנאים

 

בסיוע קרן נשות הדסה ובשיתוף פעולה עם מט"י (מרכזי טיפוח יזמות) בירושלים, פיתחנו סדנא ייחודית לתכנון נכון של תקציב המשפחה. מתוך הכרות מעמיקה עם עשרות אלפי הפונים למרכזי הזכויות של עמותת "ידיד" למדנו כי סדנא מרוכזת וקבוצתית המלווה בסיוע פרטני לאורך זמן מסייעים למשפחות ויחידים מהעשירונים התחתונים ומעמד הביניים גם יחד, להתמודד בצורה נכונה עם רמת ההוצאות וההכנסות שלהם.

 

הפורמט המיוחד שבנינו ואשר כולל פגישות שבועיות ובנוסף מפגשי סיוע אישיים בליווי שנתי הם אלו שמצליחים לתת "חכות" אמיתיות למי שלעיתים נדמה שמבקשים להסתפק בדגים בלבד.  

התכנית כוללת 5 מפגשים של 3 שעות אקדמאיות + פגישות אישיות עם כל משתתף לבחינת המצב אישי.

 

 

לפרטים נוספים אנא צרו קשר עם מירב אזרד,  דוא"ל yedid@yedid.org.il

עסק חברתי עתיד תעסוקתי

17/12/2013

מיצוי זכויות ותכנון תקציב המשפחה ישמרו על העובדים שלכם

בחודשים האחרונים הולך וגדל מספר הפונים למרכזי הפניות של "ידיד" ברחבי הארץ. רוב הפניות הוא עקב מצוקה כלכלית הולכת וגדלה של אוכלוסיות מעוטות הכנסה, ישראלים שפוטרו מעבודתם ואחרים שנטל המשכנתא, שלקחו...

28/01/2013

שרי רבקין, מנכ"ל "ידיד" וזוכת פרס שוואב ליזמית החברתית נפגשה עם חתן פרס נובל ודנה על דרכים חדשות לקדם מיזמים חברתיים עסקיים

שרי רבקין, מנכלי"ת "ידיד", נפגשה עם היזם החברתי, חתן פרס נובל, מוחמד יונס ודנה איתו על דרכים לקדם יזמויות עסקיות ועסקים קטנים ב...

22/12/2012

הלהיט החדש לקראת שנת הגזירות הכלכליות - קורס ייחודי לתכנון תקציב המשפחה

גם לכם יש אחריות. לדעת לתכנן. לקבוע סדרי עדיפויות ובעיקר לבדוק ולא לקבל כל דבר כפשוטו. "ידיד" מקיימת קורסים לתכנון תקציב המשפחה לקבוצות וליחידים.

שילחו את המייל הזה לחברים ובני משפ...

10/01/2012

בעמותת "ידיד" מברכים על הקשר עם קבוצת שטראוס, קשר שנוצר כחלק ממדיניות ההשקעה החברתית העיקרית שלה שהוא בתחום של קידום אוכלוסיות מגוונות בתחום התעסוקה. "קבוצת שטראוס שמה לה למטרה לחבור ולשתף פעולה עם ארגונים חברתיים מובילים בשטח, אשר פועלים ליצירת שינו...

08/01/2012

אי סי איי ביחד עם הקהילה: העצמת הקהילה כתרומה ייחודית

אי סי איי טלקום היא ספקית מובילה של פתרונות תקשורת מתקדמים למפעילות תקשורת, ומספקת להן את תשתית התקשורת מליבת הרשת ועד בית הלקוח. 
פעילות למען הקהילה הייתה תמיד חלק מתפיסת העולם של אי סי איי....

Please reload