חסכון לכל ילד - הקמפיין הציבורי | yedid

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

חסכון לכל ילד - הקמפיין הציבורי

עמותת ידיד השיקה קמפיין ציבורי בראשותו של ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג לקידום הצ"ח

"חסכון לאומי לכל ילד" במסגרתה  תיפתח, לכל ילד בישראל,  תוכנית חסכון בהשתתפות כספית של הממשלה

הצעת החוק היא בעצם דרך פשוטה ויעילה בה כל ילד בישראל יתחיל, עם הוולדו, לחסוך בסיוע הוריו וממשלת ישראל ובגיל 21 יעמדו לרשותו עשרות אלפי שקלים לטובת רכישת השכלה גבוהה, הכשרה מקצועית, דירה או פתיחת עסק. הצעת החוק קובעת כי כל הורה יחסוך לילדו, מיום הולדתו, סכום כסף מינימלי שיופקד בחשבון בנק מיוחד שיצבור ריבית ואשר ישוחרר רק לידי הילד/ה בהגיעם לגיל 18 או 21 לפי בחירתם. חלק מכספי החסכון מהם יבוא מתוך קצבת הילדים המשולמת לכל ילד על ידי הביטוח הלאומי וחלק מהם על ידי הפקדות אישיות שיוכלו להתבצע על ידי כל אחד, הורים, דודים, מכרים, אחים ואחיות וכמובן גם הילד עצמו.

 

התמריץ הגדול – על כל הפקדה מתוך קצבת הילדים תשלים ממשלת ישראל סכום דומה ועל כל הפקדה נוספת תוסיף המדינה גם משלה עד לתקרה מסויימת שתיקבע בחוק.על מנת לצמצם את הפערים הכלכליים-חברתיים, ההפקדות המקבילות של הממשלה יעשו באופן פרוגרסיבי למשפחות מעוטות הכנסות- כך שמשפחות אלה תקבלנה סכומים גבוהים יותר באופן יחסי.

 

התוצאה -  לזכותו של כל ילד בישראל, יעמדו בהגיעו לגיל 18 או 21,  כמה עשרות אלפי שקלים בעזרתם יוכל לתכנן את עתידו והם יוכלו לסייע לו בהיותם כלי משמעותי ומרכזי לעשות כן. כך, בדרך זו נייצר, כמדינה, מנגנון ארוך טווח, לסגירת פערים חברתיים, לסולדיריות חברתית, למתן הזדמנות שווה לכל אחד מאיתנו. 
במהלך החודשים הקרובים יסיירו ח"כ הרצוג יחד עם אנשי עמותת "ידיד" וחברי כנסת אחרים התומכים בחוק ביישובים רבים ברחבי הארץ ויגייסו תמיכה בהצעת החוק.

 

הכנסו לאתר "עצומה" לתמוך בהצעת החוק או בקרו בעמוד  הפייסבוק שלנו

Please reload