צו פינוי ליום

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

צו פינוי ליום

19/01/2011

מה מביא עורכת דין מוכשרת לותר על משרה במשרד עו"ד גדול ולבחור בעמותה לשינוי חברתי כעתיד מקצועי

כשהגיעו בני הזוג ג. מאחת הערים הדרומיות, אל עו"ד יעל קסטן רבסקי, הם עמדו לפני פינוי מבתים. אמנם אושרה להם פריסה של הלוואת המשכנתא אך מסיבות שונות לא הצליחו לבצע את הפריסה, החוב גדל וכונס הנכסים החליט לפנותם מהבית. לאחר משא ומתן קשיח שניהלה קסטן-רבסקי עם הכונס, בוטל הפינוי והכונס אף הודיע כי לא יבצע פעולה כל שהיא נגד בני הזוג עד שבעזרת אנשי עמותת "ידיד" יוסדרו המסמכים שיאפשרו את פריסת המשכנתא. 

זהו רק אחד מהתיקים שהעסיקו את עו"ד קסטן-רבסקי בחודש האחרון, תיק זה ושישה תיקי פינוי אחרים הסתיימו. בהצלחה בחודש האחרון, חודש שבשגרה ניתן לומר. אגב, התיקים שבהם מטפלת קסטן-רבסקי מפוזרים בין ערים כמו תל אביב, קרית קרית גת, הרצליה, מה שמעיד על הנסיעות הרבות שמבצעת עורכת דין קהילתית בעמותת "ידיד" בבואה לשרת את לקוחות העמותה בעיר מגוריהם. 

 
מי שנפגש עם יעל קסטן-רבסקי, קטנת הקומה יכול לטעות ולחשוב שהיא מורה, עובדת סוציאלית או מקסימום יועצת השקעות בבנק. אך מאחורי החזות השברירית משהו מתחבאת לה עורכת דין שאפתנית ובלתי מתפשרת שלמרות שכבר מזמן יכלה להרויח סכומי כסף גבוהים באחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל, היא בחרה לעבוד בצד השני של המתרס, בעמותת "ידיד".

שם, במשרד הקטן אותו היא מחלקת עם עורכת דין נוספת היא מסייעת למאות לקוחות בשנה ועוזרת להם לשמור על ביתם, להגיע להסדרי חובות אל מול ההוצאה לפועל ובמקביל גם משקיעה זמן רב כנציגת המחלקה המשפטית והמחלקה למדיניות חברתית כדי לייצג את "ידיד" אל מול משרד המשפטים וועדת החוקה של הכנסת בכל הקשור לשמירה על זכויות החייבים.

" אי אפשר לקבל את המצב החברתי כיום", אומרת עו"ד קסטן-רבסקי, "הפערים החברתיים העצומים ההולכים וגדלים מדי יום, משאירים אוכלוסייה רבה בפני מציאות יומיומית קשה ונטולת תקווה. על כן, אנו מחויבים לפעול לשינוי חברתי, אשר ניתן וצריך לבצע מתוך עבודת שטח יומיומית, עם הקהילה ומתוך הקהילה. כך, נוכל להפוך את מערכת המשפט לכלי נגיש ולא מאיים עבור כלל האוכלוסייה, ולאפשר גם לאוכלוסיות המתקשות בכך להשמיע את קולן ולהתבטא במסגרת המערכת.

יעל סיימה תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצטיינות בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. במהלך לימודיה האקדמאים, פעלה יעל במסגרות חברתיות שונות, הן חינוכיות והן משפטיות. כך למשל, התנדבה בתנועה למלחמה בעוני בבית הדין לעבודה בתל אביב, במתן סיוע משפטי לפונים בענייני עבודה וכן השתתפה בקליניקה לזכויות אדם של הפקולטה למשפטים. כמו כן, במהלך לימודיה לתואר הראשון, יעל הייתה חברה בכתב העת "משפט, חברה ותרבות".

שתפו
Please reload