אושר לקריאה שנייה ושלישית: נפגעי משכנתאות לא ישלמו עמלת פרעון מוקדם

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

אושר לקריאה שנייה ושלישית: נפגעי משכנתאות לא ישלמו עמלת פרעון מוקדם

22/11/2011

אושר לקריאה שנייה ושלישית: �...

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום את הצעת החוק שקידם ח"כ איתן כבל ביוזמת עמותת "ידיד" ולפיה הבנקים לא יוכלו לגבות תשלום כפיצוי על הפסד רווחים, מלווה משכנתא אשר לא הצליח לעמוד בתשלומי המשכנתא שלו ונאלץ להתפנות מביתו, מרצון או שבאמצעות ההוצאה לפועל.

ההצעה שעברה בהסכמה של איגוד הבנקים, המפקח על הבנקים בבנק ישראל ומשרדי האוצר והשיכון תובא בתוך זמן קצר לקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת, קובעת כי הזכאים להנות מהחוק יהיו בעלי בתים שערכם אינו עולה על 2.5 מליון ש"ח. 

 

ח"כ כבל אמר כי מדובר בחוק חברתי מהמעלה הראשונה. "אנחנו לא באים לתת מתנות למי שלקח משכנתא כדי להקים עסק או למיש שחי בארמון. אנחנו באים לסייע לאלו שאם היה ביכולתם לשלם את הפיצוי (המכונה במינוח המקצועי של בנק ישראל – עמלת פרעון מוקדם), הם היו מעדיפים לשלם את הסכום כדי לשלם את חובם ולשמור על ביתם". 

 

בעמותת "ידיד" אומרים כי מדובר בהישג חשוב הבא להקל מאד על משפחות אשר נקלעו למצוקה כלכלית ונאלצות לוותר על קורת הגג שלהן. זהו עוד שלב בסדרה של חוקים בתחום הדיור הבאים להסדיר עוולות בשוק המשכנתאות וכמותם אנחנו מקדמים, בעזרת ח"כ כבל וחכי"ם נוספים הצעות חוק הבאות לייצר פתרונות גם בתחום הדיור בר ההשגה והדיור הציבורי

 

שתפו
Please reload