המחאה החברתית נעלמה? לא!! בעמותת ידיד שממשיכה לקדם חקיקה בתחום הדיור

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

המחאה החברתית נעלמה? לא!! בעמותת ידיד שממשיכה לקדם חקיקה בתחום הדיור

17/12/2011

המחאה החברתית נעלמה? לא!! בע�...

השבוע הונחו על שולחן הכנסת שתי הצעות חוק חשובות - שיפור מערכת החשמל לדיירי הדיור הציבורי וחובת הרשויות המקומיות להעמיד דירות מעבר לרשות מי שאיבד את דירתו. גם הצעת החוק המחייבת את הבנקים לדאוג לזכותו של נוטל משכנתא להגיע לועדה בינמשרדית לפני שנפתחים נגדו הליכים משפטיים עברה שלב בחקיקה.

בעמותת "ידיד" מנצלים את הרוח הגבית שיצרה המחאה החברתית בקיץ האחרון ודוחפים קדימה, בכל הכח, הצעות חוק משמעותיות וחשובות בתחומים שונים ובעיקר בתחום הדיור. לאחר שהכנסת אישרה השבוע בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק האוסרת על הבנקים לדרוש פיצוי על ביטול משכנתא ממי שאיבד את ביתו עקב חוסר יכולתו לעמוד בתשלומים השוטפים, הונחו השבוע על שולחן הכנסת, על ידי ח"כ איתן כבל וחברי כנסת נוספים 2 הצעות חוק חשובות ומשמעותיות לאוכלוסיות מוחלשות.

 

הצעת החוק הראשונה באה לשפר את מערכת החשמל הדירתית של דיירי הדיור הציבורי. מדובר בהצעה שתאפשר התייעלות אנרגטית של דיירי הדיור הציבורי דבר שיחסוך להם כסף רב כפי שחסך להם חוק "דודי השמש", אשר מחייב את הממשלה להתקין בבתי הדיירים דודי שמש במקום דודי החשמל זוללי האנרגיה. 

 

הצעת החוק השנייה עוסקת בחובת המדינה והרשויות המקומיות להעמיד לרשות משפחות שאיבדו את בתיהן כי לא הצליחו לעמוד בתשלומי המשכנתא או שכר הדירה, דירות זמניות לתקופה של מספר חודשים עד אשר יצליחו לעמוד על רגליהם ולפתוח דף חדש בחייהן. 

 

ועוד השבוע, בפגישה בה נטלו חלק ח"כ איתן כבל, אנשי אגף הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל ונציג עמותת ידיד הוחלט כי בנק ישראל יציע נוסח מעודכן של הצעת החוק של כבל ו"ידיד" המחייב את הבנקים לדאוג לכך כי כל מתקשה בתשלום משכנתא, אשר זכאי על פי החוק להגשת בקשת סיוע מהועדה הבינמשרדית המשותפת לבנקים, משרד האוצר ומשרד השיכון, יזכה להגיש את הבקשה לפני שהבנק יפתח בהליכים משפטיים נגדו. 

 

שתפו
Please reload