עובדות! יש לכן זכויות.

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

עובדות! יש לכן זכויות.

17/12/2011

50 אלף ש"ח פיצויים נפסקו לשלוש עובדות שפוטרו מעבודתן. המחלקה המשפטית של "ידיד" עתרה וניצחה. עו"ד ורדית דמרי-מדר, מנהלת המחלקה המשפטית של "ידיד", "מתרחבת תופעת חברות הקבלן ה"נעלמות" מבלי לשלם לעובדים את המגיע להם, אנו פועלים כדי לקבל צווי פירוק אשר יאפשרו לעובדים לגבות את המגיע להם באמצעות הביטוח הלאומי".

 

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע קיבל בשבוע שעבר את עתירת המחלקה המשפטית של עמותת "ידיד" בתביעה שהגשנו בשם שלוש עובדות ניקיון מאשדוד שפוטרו מעבודתן לאחר שהחברות בהן עבדו הפסיקו את פעילותן (חברת משי אחזקות ושירותים בע"מ וחברת ג.ב המשי אחזקות ושירותים בע"מ), ולא שילמו להן פיצויי פיטורין והודעה מוקדמת עם סיום עבודתן, וכן לכל תקופת עבודתן לא שילמו להן את מלוא זכויותיהן לפי חוק.

החברות הנתבעות כלל לא טרחו להגיע לדיון ופסק הדין קבע סכומים של 14,644 ₪ , 14,739 ₪ 18,404 ₪. סה"כ 47,787 ש"ח. בתוספת הלנת שכר, הפרשי הצמדה וריבית.

עו"ד יעקל קסטן-רבסקי ועמית שטרן, מתמחה במחלקה המשפטית של "ידיד, אשר ניהלו את התביעה נגד החברות מסרו כי "כעת אנחנו נתחיל בהליכי פירוק לחברות כדי שהפונות תוכלנה לקבל את הסכום הנ"ל דרך הביטוח הלאומי."  

אגב, כיוון שמדובר בשלוש פונות, עולות מאתיופיה שאינן דוברות עברית, שותפה בטיפול בתיק, אחת המתנדבות של "ידיד", טיגיסט, אשר תרגמה את הדברים במהלך התביעה כולה. 

 

עו"ד ורדית דמרי-מדר, מנהלת המחלקה המשפטית של "ידיד", "מתרחבת תופעת חברות הקבלן ה"נעלמות" מבלי לשלם לעובדים את המגיע להם, אנו פועלים כדי לקבל צווי פירוק אשר יאפשרו לעובדים לגבות את המגיע להם באמצעות הביטוח הלאומי".  כידוע לכולם בשנתיים האחרונות החלנו לעסוק יותר ויותר בדיני עבודה. באופן טבעי התמקדנו באוכלוסיות החיות בעוני ובפריפריה וניסינו לעסוק בסוגיות המאפיינות את דפוסי העבודה שלהם.

 

כך גילינו כי הרבה מאוד עובדים הועסקו על ידי חברות כוח אדם או חברת קבלניות קטנות ש"נעלמו" מבלי לשלם לעובדים את זכויותיהם (לרבות פעמים רבות שכר עבודה). החוק אמנם מגן על עובדים במצבים אלו וקובע כי הביטוח לאומי ישלם את שכר העבודה (וזכויות הנלוות ממנו) אם ניתן צו פירוק לחברה. באופן טבעי עובדים רבים כלל לא ידעו על זכות זו וגם משידעו לא פעלו על מנת לפרק את החברה.

 

כך למשל ניתן בבית המשפט המחוזי בת"א,  צו פירוק בתביעה של פונה שהגיע למרכז הזכויות בתל אביב. מדובר בעובד  שלמרות פסיקת בית הדין לעבודה בתל אביב משנת 2002, התעלמה החברה בה עבד מפסק הדין שחייב אותה לשלם לו את שכר עבודתו. כעת אנחנו נמשיך בהגשת תביעת חוב בשם הפונה, על מנת שיוכל להיפרע מהמוסד לביטוח לאומי.

 

שתפו
Please reload