אושר בקריאה טרומית: מי שירצה לעשות עסקים עם הממשלה יתחייב להעסיק אנשים עם מוגבלויות

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

אושר בקריאה טרומית: מי שירצה לעשות עסקים עם הממשלה יתחייב להעסיק אנשים עם מוגבלויות

02/02/2012

ח"כ רוחמה אברהם-בלילא, "שילוב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה הינה חובתה המוסרית של ממשלת ישראל עמותת "ידיד": סוף סוף יוגדר מהו "מעסיק חברתי" בישראל

מליאת הכנסת אישרה אתמול (רביעי 1.2.2012) בקריאה טרומית את התיקון לחוק חובת המכרזים - (עידוד העסקת עובדים עם מוגבלות), תשע"א -2011, הצעת חוק פרטית של ח"כ רוחמה אברהם- בלילא (קדימה), שיזמה וניסחה עמותת "ידיד" והמעניקה עדיפות בזכייה במכרזים ממשלתיים לעסקים וחברות המעסיקים או שיתחייבו להעסיק עובדים עם מוגבלויות.

 

החוק עליו חתומים גם חברי הכנסת זבולון אורלב, אילן גילאון, משה (מוץ) מטלון, אמנון כהן וציון פיניאן קובע כי כדי לזכות במכרז ממשלתי יהיה המציע להוכיח כי הוא מעסיק עובדים עם מוגבלויות. עבור הצהרתו זו יזכה במספר מסויים של נקודות בחישוב הכללי של הצעתו.

 

לדברי ח"כ אברהם-בלילא, "שילוב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה הינה חובתה המוסרית של ממשלת ישראל. הצעת החוק הזאת, באה למעשה לסייע בצמצום הפערים החברתיים שיש כיום בארץ, זאת באמצעות מתן העדפה במסגרת מכרזים, למעסיקים שמתחייבים להעסיק עובדים ממגזרים מוחלשים בחברה הישראלית."

 

לפי הצעת החוק יוחרגו עובדי חברות כוח אדם, זאת על מנת למנוע מצב לא תקין שבו כדי לזכות בהעדפה במכרז, יתקשרו מעסיקים באופן זמני עם קבלני כוח אדם. כמו כן, מוצע ששיעורי ההעסקה של עובדים עם מוגבלות ופרק הזמן שבגדרו יידרשו מעסיקים למלא את התחייבותם, ייקבעו בתקנות, כדי לאפשר גמישות בהתאם לצרכים החברתיים בזמן נתון. בהצעת החוק ישנו גם מנגנון שבא להבטיח שהתחייבות שנטל על עצמו מעסיק להעסיק עובדים עם מוגבלות, אכן תמומש, אם באמצעות הגשת דו"ח או באמצעות קביעת ערבות.

 

חשוב לציין כי מדובר בהצעה אחת מתוך שלוש הצעות שיעלו בקרוב לועדת השרים לחקיקה והבאות לקדם העסקתם של אוכלוסיות יחודיות. שתי ההצעות האחרות עוסקות בבני מיעוטין, האחת, ובעובדים בני 45+ השנייה. מטרת הצעות החוק לסייע בצמצום הפערים החברתיים בישראל באמצעות דיני המכרזים. מטרה זו תקודם, דרך הצעה זו, באמצעות מתן העדפה במכרזים למעסיקים התורמים לצמצום הפערים החברתיים, בכך שהם מתחייבים להעסיק עובדים ממגזרים מוחלשים בחברה הישראלית. ועל ידי הגדרתם, לראשונה, של "מעסיקים חברתיים"
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
לפרטים נוספים : 
עו"ד קורל אבירם, ע.פ לח"כ אברהם, טל': 050-6205125 
רן מלמד, סמנכ"ל עמותת "ידיד" 0545-902096

שתפו
Please reload