תחבורה ציבורית בשבת באשקלון תפגע בסטטוס קוו

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

תחבורה ציבורית בשבת באשקלון תפגע בסטטוס קוו

22/03/2012

תחבורה ציבורית בשבת באשקלו�...

 

כך קובעים חברי מועצת העיר שהתארחו בסינמה חברה של קבוצת "הכח להשפיע-תושבים עושים שינוי"

הפעלתה של תחבורה ציבורית באשקלון תפגע בסטטוס קוו בין דתיים לחילוניים בעיר שלא לצורך. כך סבורים חברי מועצת העיר איתמר שמעוני ותומר גלאם. השניים אמרו את הדברים בדיון שהתקיים במסגרת הארוע הראשון של "סינמה חברה", פרוייקט קולנוע חברתי חודשי שארגנה קבוצת "הכח להשפיע-תושבים עושים שינוי" מיסודה של עמותת "ידיד".

 

עשרות מתושבי העיר, חילוניים ודתיים כאחד הגיעו בתחילת השבוע למרכז המידע לאנשים עם מוגבלויות בעיר, שם צפו בסרט "גיוועלאד" המתאר את החיים של שתי קבוצות חרדיות בישראל. בתום הקרנת הסרט התקיים דיון בהשתתפות חברי מועצת העיר גלאם ושמעוני אליהם הצטרפה חברת הקבוצה טל קרוגמן, סטודנטית ממכללת ספיר, החברה בקבוצה כחלק משיתוף פעולה עם סטודנטים מקרן אייסף.

 

שאלת התחבורה הציבורית, שהועלתה לדיון הביאה את המשתתפים להציע להרחיב את מערכת מוניות השירות הפועלות בסופי שבוע אך בעיקר הועלתה הדרישה להוזיל את מחירן על מנת שיקל על משפחות ובני נוער להשתמש בהם. המשתתפים הדגישו כי לפני שמרחיבים את מערך התחבורה הציבורית בעיר יש צורך להקים מקומות בילוי המותאמים לתושבי העיר אליהם ניתן יהיה להגיע בעזרת מוניות שירות מסובסדות או מוזלות מכל חלקי העיר.

 

בעת הדיון בשאלת גיוס הציבור החרדי לצבא או לשירות לאומי קראו שני חברי המועצה קראו לחייב כל אזרח ישראלי בשירות לאומי או צבאי וזאת כתנאי לקבלת זכויות מן המדינה. איתמר שמעוני אף טען כי מי שמסרב להתגייס ובוחר להשמיץ את המדינה ואף להטיף להעלמותה יש לשלול את אזרחותו ולסלקו מישראל.  

 

טל קרוגמן ביקשה לחדד בדבריה את העובדה כי בנוסף לציבור החרדי גם בני החברה הערבית אינם מתגייסים או עושים שירות אזרחי אך זאת בין השאר בשל האפלייה הקשה אותה הם חווים בכל הקשור לפיתוח הקהילה בה הם חיים, הזדמנויות תעסוקה המוצעות להם והעובדה כי רבים מהם חיים במעגל של עוני שאינם יכולים לצאת ממנו.

 

בסיום הארוע הביעו חברי הקבוצה והצופים שהגיעו לצפות בסרט, את שביעות רצונם הרבה מהפרוייקט והדגישו כי מעתה יתקיים הפרוייקט מידי חודש ובמסגרתו יוצגו לא רק סרטים העוסקים בנושאים חברתיים הנמצאים על סדר היום אלא גם יתקיימו דיונים עם אנשי ציבור, מקומיים ואורחים כאחד.

שתפו
Please reload