29 מליון ש“ח נחסכו בתשלומי החשמל של דיירי הדיור הציבורי שבביתם הותקן דוד שמש

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

29 מליון ש"ח נחסכו בתשלומי החשמל של דיירי הדיור הציבורי שבביתם הותקן דוד שמש

23/07/2012

 מליון ש"ח נחסכו בתשלומי...

6500 משפחות בדיור הציבורי כבר נהנות מדוד שמש במימון ממשלתי וחוסכות מאות שקלים בחשבון החשמל שלהם.

29 מליון ש"ח, לפחות, נחסכו בתשלומי החשמל של דיירי הדיור הציבורי שבביתם הותקן דוד שמש. מנתונים שהתקבלו ממשרד הבינוי והשיכון, לבקשת עמותת "ידיד", עולה כי עד כה התקינה הממשלה כ- 6500 דודי שמש עבור דיירי הדיור הציבורי ברחבי הארץ. מנתונים משלימים שקיבלה עמותת "ידיד" עולה כי החסכון החודשי הממוצע בחשבון החשמל של הדיירים עומד על 200-250 ש"ח לחודש. המשמעות היא גידול של אלפי שקלים לשנה בהכנסה הפנוייה של אלפי משפחות מעוטות הכנסה.

 

מניתוח דוח הביצוע לחוק "דודי השמש", שהגיע השבוע לעמותת "ידיד", עולה כי במחצית הראשונה של שנת 2012 הותקנו כ- 1400 דודי שמש וכי על פי הקריטריונים מותקנים כיום דודי השמש בדירות בהן מתגוררות 2 נפשות ביותר, ברחבי הארץ. בשנת 2010 עמד מספר המשפחות להם הותקן דוד שמש על כ- 2500 ובשנת 2011 גדל המספר בכ- 2600 משפחות נוספות. עד סוף השנה צפויות עוד מאות משפחות להקטין את חשבון החשמל שלהם לאחר שבביתם יותקן דוד השמש.

 

עוד עולה מן הדו"ח כי מתחילת כניסת החוק לתוקף בשנת 2008 ועד היום הקציבה המדינה כ- 25 מליון ש"ח לטובת התקנת דודי השמש. חשוב לציין כי חוק "דודי השמש בדיור הציבורי", הוא אחד החוקים הבודדים בו יתרת התקציב מועברת משנת תקציב אחת לזו שבאה אחריה וזאת בעקבות תיקון לחוק שנוסף לאחר שהתברר שבשנה הראשונה, לא נוצל התקציב כראוי בשל התנהלות משרד האוצר.

 

חוק "דודי השמש בדיור הציבורי" שיזמה עמותת "ידיד" וחוקק בעזרת חברי הכנסת משה כחלון ומאיר שטרית וח"כ לשעבר רן כהן, מוכיח כי ניתן לגרום לממשלה לסייע בהגדלת ההכנסה הפנויה של אוכלוסיות מוחלשות ולהקטין את חשבון החשמל שלהם בצורה שמעותי.

 

בעמותת "ידיד" אומרים כי "אין ספק כי זהו אחד ההישגים הגדולים ביותר בתחום הדיור הציבורי. הוכחנו כי בעבודה משותפת עם הכנסת ומשרדי הממשלה ניתן להגדיל את ההכנסה הפנוייה של אוכלוסיות מעוטות הכנסה ולאפשר להן להשתמש בכסף לשיפור איכות החיים. אנחנו נמשיך ונאבק, בכל דרך כדי לסייע לדיירי הדיור הציבורי לפרוץ את המעגל הכלכלי הבלתי סביר בו הם חיים ולאפשר להם ולילדיהם לממש את הפוטנציאל האישי שלהם".

שתפו
Please reload