“ידיד“ לממשלה, להסתדרות ולמעסיקים: הפכו את “קרן השחיקה“ לקרן שתמנע פיטורי עובדים מבוגרים

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

"ידיד" לממשלה, להסתדרות ולמעסיקים: הפכו את "קרן השחיקה" לקרן שתמנע פיטורי עובדים מבוגרים

13/08/2012

"ידיד" לממשלה, להסתדרו�...

 

באמצעות הקרן שבה למעלה מ- 300 מליון ש"ח ניתן למנוע את פיטוריהם של אלפי עובדים מבוגרים שיזרקו לרחוב ללא סיכוי למצוא עבודה חדשה

"צריך לעשות הכל כדי למנוע פיטורים של אלפי עובדים מבוגרים במסגרת הצמצומים הצפויים עקב ההאטה במשק", כך אומר סמנכ"ל "ידיד", רן מלמד במכתב דחוף ששלח לשרי האוצר והתמ"ת, ליו"ר ההסתדרות ולנשיא התאחדות התעשיינים.

 

 

"אחד הדברים המיידים שניתן לעשות", כתב מלמד, "הוא להקים קרן שתסייע למעסיקים שיעסיקו עובדים מבוגרים, לשם כך יש אפילו מקור תקציבי בדמותה של קרן המקצועות השוחקים המופעלת במשותף על ידי הממשלה, התעשיינים וההסתדרות זה הזמן לשנות את הגדרת תפקידה של הקרן שבקופתה יש למעלה משלוש מאות מליון ש"ח ועוד צפויים להכנס לתוכה מליונים רבים בעתיד.", מציין מלמד.

 

"יש לקבוע כי במקום להוציא את הכסף על קורסים של הסבה מקצועית בתקופה של אבטלה בה אף מעסיק לא ירצה לקלוט עובדים חדשים, לא כל שכן עובדים מבוגרים, יופנה התקציב לסייע למעסיקים להמשיך ולהעסיק את העובדים המבוגרים בדרך הדומה לזו שבה מסייע משרד התמ"ת למעסיקים הפועלים בפריפריה."

 

"כמו כן" מוסיפים ב"ידיד", "אפשר להקטין את דמי הביטוח הלאומי שמשלמים מעסיקים על העובדים המבוגרים שלהם ואפילו אפשר לתת תמיכה כספית למעסיקים שיבקשו להתאים את קווי הייצור שלהם לעובדים מבוגרים, בדיוק כפי שעושה המדינה היום למעסיקים המעוניינים להעסיק עובדים עם מוגבלויות.

 

אנו חוששים כי עתה משברור כי המשק הישראלי נכנס לתקופה של מיתון, אם לא למעלה מכך, אין כבר ספק שמספר המובטלים ילך ויגדל ועמו החשש הגדול שלנו כי המעסיקים  יעדיפו לשלוח הביתה דווקא את העובדים המבוגרים. הגיע הזמן להפנים ולהבין שהעתיד טמון דווקא בעובדים המבוגרים, אלו שלא מחפשים לעצמם מקומות עבודה חדשים כל ארבעה חודשים, אלו שהילדים כבר פרחו מהקן והם יכולים להשקיע את זמנם ומרצם במקום העבודה שלהם ובמיוחד כאשר מדובר על עובדים מקצועיים שהנסיון שצברו שווה יותר מכל יצירתיות או אפילו עובדי צווארון כחול שבשביל שכר המינימום ומעט הפרמיות שהם מקבלים מידי חודש, הם יתנו את נשמתם.

 

אחד מהנושאים המרכזיים בהם מטפלת "ידיד" הוא קידום העסקתם של עובדים בני 45+ וכן בקידום מדיניות מתאימה אשר תשנה את תפישת העולם המקובלת אצל חלק גדול מהמעסיקים במשק ולפיה "העולם שייך לצעירים". מן המפורסמות הוא כי דווקא עובדים מבוגרים מוכנים להשקיע זמן רב במקום העבודה, לרובם אין ילדים קטנים אליהם יש להם צורך לחזור מוקדם הביתה ודווקא הנסיון המקצועי שלהם שווה זהב.  כך הדבר גם במקרים של עובדי צווארון כחול אשר במשך שנים הופכים לנכס אמיתי עבור המפעל בו הם עובדים, הם מפתחים וממציאים פתרונות המייעלים את העבודה ומוכנים להשקיע את כל מרצם במקום העבודה המכבד אותם ומעניק להם שכר ראוי.

שתפו
Please reload