ביטוח לאומי תבע 50 אלף ש“ח ובסופו של דבר שילם 7,000

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

ביטוח לאומי תבע 50 אלף ש"ח ובסופו של דבר שילם 7,000

10/10/2012

ביום בהיר אחד, באופן בלתי סביר ובלתי מוסבר החליט מי שהחליט במוסד לביטוח לאומי כי לאריאלה (שם בדוי) יש חוב על סך של 48,270 ₪ שבתוספת הפרשי הצמדה וריבית הגיע לסכום המעצבן של 50,002 ₪. בתוך זמן קצר נכנסה לפעולה מערכת הגבייה האגרסיבית של המוסד לביטוח לאומי ובשלב ראשון שללה רטרואקטיבית ושלא כדין את קצבת הנכות אותה קיבלה.

 ביום בהיר אחד, באופן בלתי סביר ובלתי מוסבר החליט מי שהחליט במוסד לביטוח לאומי כי לאריאלה (שם בדוי) יש חוב על סך של 48,270 ₪ שבתוספת הפרשי הצמדה וריבית  הגיע לסכום המעצבן של 50,002 ₪. בתוך זמן קצר נכנסה לפעולה מערכת הגבייה האגרסיבית של המוסד לביטוח לאומי ובשלב ראשון שללה רטרואקטיבית  ושלא כדין את קצבת הנכות אותה קיבלה.

 

אריאלה הגיעה למרכז "ידיד" בתל אביב וסיפרה כי במשך תקופה ארוכה שהיא מקבלת קצבת נכות בשל סוכרת הנעורים ממנה היא סובלת. היא לא הצליחה להבין מדוע הביטוח הלאומי החליט שיש לה חוב. שום פירוט לא ניתן, שום בקשה למידע לא נענתה.

 

מרכז הזכויות של "ידיד" בתל אביב החל לטפל בסיפור המוזר והעצוב הזה.  בתגובה לבקשת אנשי המרכז לביטוח לאומי לברר מדוע נשללה זכאותה לקצבת נכות באופן רטרואקטיבי, מה פשר ההחלטה וכו' – התקבלה התשובה "המוצלחת" הבאה:  התיק נשרף בארכיון הביטוח הלאומי ולא ניתן למצוא שום מסמכים בתיק.

התשובה המקוממת ומעצבנת לא השאירה ברירה ולמוסד לביטוח לאומי הוגשה בקשה למחיקת החוב. המוסד לביטוח לאומי התמהה, כהרגלו, ולאחר דיונים שקיימו עורכות הדין במחלקה המשפטית של "ידיד" בראשות עו"ד ורדית דמרי מדר ויעל קסטן רבסקי, הוחלט לעתור לבית הדין לעבודה בתל אביב.

 

בעתירה, אותה סייע להכין הסטודנט משה אשכנזי, מהקליניקה למשפט באוניברסיטה העברית בירושלים נדרש הביטוח הלאומי לבטל את החוב מחד ולהשיב לאריאלה את קצבת הילדים והנכות שקיזזו לה בגין החוב.

העתירה לבית המשפט החלה להזיז את הגלגלים. בתחילה התקבלה החלטתה של הועדה למחיקת חובות אשר קבעה שיש למחוק מחציתו של החוב. בשלב זה החליטו במחלקה המשפטית שלא לוותר. הדרישה למחיקת החוב כולו נשארה על כנה.

 

השבוע הגיעה אל משרדי "ידיד" ההודעה שהגיש הביטוח הלאומי לבית הדין בו הוא מבקש את מחיקת התביעה, מאחר שהועדה למחיקת חובות של המוסד לביטוח לאומי דנה מחדש בדרישה לביטול החוק והחליטה על מחיקת מלוא החוב וכן על השבת קצבת הילדים  שקוזזה לה ע"ס 6874 ₪.

 

המסר ברור – גם מחשבים טועים, גם אנשים טועים ובטח גם המוסדות הממשלתיים והבירקורטיה טועים. אסור לוותר, צריך לבדוק ולהאבק וכן, מידי יום יש מאבקים של דוד בגוליית והם מצליחים.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

לפרטים נוספים :  רן מלמד, 0545-902096

שתפו
Please reload