עמותת “ידיד“ תובעת משר השיכון להקפיא פינויים בדיור הציבורי עד לאחר הבחירות

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

עמותת "ידיד" תובעת משר השיכון להקפיא פינויים בדיור הציבורי עד לאחר הבחירות

17/10/2012

עמותת "ידיד" תובעת משר ...

 

יש לנצל את זמן הבחירות והקמת הממשלה החדשה כדי לנסות ולהגיע להסדרים עם הדיירים המועמדים לפינוי, ולכל הפחות לעכב את הפינוי עד הקמת הממשלה החדשה כדי שזו תוכל לבחון את זכויות הדיירים מחדש.

"לאחרונה פורסם כי בכוונתך לחזור ולחדש את הליך הפינוי של דיירים המתגוררים בדיור הציבורי. תהליך שהוקפא לפני מספר חודשים לפי החלטתך. כארגון הפועל לייצוג וסיוע אוכלוסיות מוחלשות ובהם רבים מדיירי הדיור הציבורי אנו סבורים כי דווקא כעת, משפוזרה כנסת ישראל והבחירות עומדות בפתח, דווקא בשעה זו כאשר ברור כי יתכן ומדיניות השיכון עשויה להשתנות עם כניסתה של הממשלה החדשה בעוד מספר חודשים, דווקא עכשיו אין זה ראוי לחדש את הליכי הפינוי. נהפוך הוא.", כך כתבו הבוקר סמנכ"ל עמותת "ידיד", רן מלמד ורכזת הדיור במחלקה המשפטית של הארגון, עו"ד שני רבינוביץ, במכתב דחוף ששלחו לשר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס.  

 

 

"אנו סבורים כי יש לנצל את זמן הבחירות והקמת הממשלה החדשה כדי לנסות ולהגיע להסדרים עם הדיירים המועמדים לפינוי, ולכל הפחות לעכב את הפינוי עד הקמת הממשלה החדשה כדי שזו תוכל לבחון את זכויות הדיירים מחדש.", כותבים רבינוביץ ומלמד במכתבם לשר.

 

רבינוביץ ומלמד טוענים עוד כי "ההוראה על הקפאת הפינויים ניתנה, על פי הודעת משרד השיכון, על מנת לערוך בדיקה מחודשת של מדיניות הפינויים בשיכון הציבורי. ואולם, מטרה זו של הוראת ההקפאה טרם הושגה – עד היום לא פורסמו שום ממצאים מבדיקה זו ולא ידוע על שינוי כלשהו במדיניות הפינויים – ועל כן ראוי ונכון להמשיך את ההקפאה עד שתיעשה בדיקה מעמיקה ויסודית בנושא חשוב זה."

 

עוד נכתב לשר כי "רוב הפינויים מדירות הציבוריות מבוצעות על ידי חברות המשכנות כאמצעי גבייה ו/או כסנקציה על אי תשלום שכר דירה, זאת על אף שבמרב המקרים אי תשלום שכר הדירה, שכידוע הינו נמוך באופן ניכר משכר דירה בשוק החופשי, נובע ממצוקה כלכלית ממשית. כמו כן, אסור לשכוח כי השיכון הציבורי אינו כמו שכירות בשוק החופשי, אלא שמדובר בפתרון מגורים אחרון ובלעדי לדייריו, כאשר תוצאת פינוי מדירה ציבורית הינו, כמעט ללא יוצא מן הכלל, השארת הדיירים, אשר במקרים רבים כוללים גם ילדים קטינים, ללא קורת גג על ראשם וללא כל תקווה למציאת פתרון מגורים חלופי. על כן, פינוי מדירה ציבורית צריכה להיות מהלך של מוצא אחרון בלבד, אם בכלל."

שתפו
Please reload