מליון ש“ח לעיתונים לפקידים אבל 0 ש“ח לשיפוץ 450 דירות ציבוריות ומסירתן לזכאי הדיור הציבורי.

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

מליון ש"ח לעיתונים לפקידים אבל 0 ש"ח לשיפוץ 450 דירות ציבוריות ומסירתן לזכאי הדיור הציבורי.

14/03/2013

מליון ש"ח לעיתונים לפקיד�...

 

ח"כ תמר זנדברג ו"ידיד": מדובר בסכום כסף קטן שיקטין ב-20% אחוזים את תור הממתינים לדיור ציבורי.

450 דירות ציבוריות השייכות לחברת עמידר עומדות ריקות ברחבי הארץ וממתינות לשיפוץ שיאפשר את אכלוסן בידי זכאי הדיור הציבורי הממתינים זמן רב לדירות פניות, נתון זה נחשף אתמול בכנס "2013-שנת הדיור" שארגנה "ידיד" בקרית גת ובו השתתפו ח"כ תמר זדנברג (מרצ), ישראל שוורץ, סמנכ"ל משרד השיכון ויעקב ברוש מנכ"ל עמידר.

 

במסגרת הכנס שעסק בחובת המדינה להעניק קורת גג ראוייה לאזרחיה, הכריז מנכ"ל עמידר כי חברת השיכון הממשלתית מחזיקה כ-450 דירות ריקות ברחבי הארץ. "מדובר בדירות הזקוקות לשיפוץ בהיקף של כ- 35,000 ש"ח לדירה", אמר ברוש. "אם תתנו לנו 15 מליון ש"ח נוכל לשפץ את הדירות ולאכלס בהן מאות משפחות הממתינות זמן רב לדיור ציבורי", אמר מנכ"ל עמידר. סמנכ"ל אכלוס במשרד השיכון, ישראל שוורץ, אישר את הנתונים ואמר כי המפתח נמצא בידי משרד האוצר.

 

בתגובה לדברים אמרה ח"כ זנדברג כי "בשנים האחרונות מתרבים המקרים של דיירות ודיירים הממתינים לדירות בדיור הציבורי, ומנגד דירות שעומדות ריקות. האבסורד הוא שמשפחות חסרות דיור אינן יכולות להיכנס לדירות הריקות, מכיוון שלא נמצא התקציב לשפץ דירות אלה ולהשמיש אותן. והנה מסתבר שהתקציב הדרוש הוא 20 מיליון שקל, אלפית בלבד מסכומי התספורות עליהם המדינה מוותרת לטייקונים בהסדר חוב בודד. סכום פעוט זה יכול להבטיח קורת גג למאות איש, אישה וילד, ואנו ניאבק שכך יקרה.

 

ב"ידיד" אומרים כי "זוהי שערורייה רבתי. כיצד יתכן שממשלה שרק לפני מספר ימים ביקשה פטור ממכרז כדי לשכור בסכום של 64 מליון ש"ח מבנה פרטי בתל אביב לטובת אחת מיחידות המשטרה, וכזו שמבקשת פטור ממכרז בהיקף של 1.1 מליון ש"ח כדי לרכוש עיתונים לבעלי דרגות במשטרה וכחצי מליון ש"ח לרכישת עיתונים לפקידים בכירים במשרד האוצר, לא יכולה למצוא תקציב של 15 מליון ש"ח באמצעותו יוכל משרד השיכון לצמצם את מספר הממתינים בתור לדירה ב- 20 אחוז לפחות ובעלות של כ- 30,000 ש"ח לדירה בלבד.

 

עוד אמרו ח"כ זנדברג וסמנכ"ל "ידיד", רן מלמד, כי במידה ומשרדי האוצר והשיכון לא ימצאו את התקציב מיידית הם ישקלו, מלבד פעילות ציבורית נרחבת גם שימוש בכלים משפטיים כדי לחייב את המדינה לשפץ את הדירות שנמצאות בבעלותה.

שתפו
Please reload