לא מחכות ללפיד ובנט

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

לא מחכות ללפיד ובנט

06/05/2013

80% מבוגרות "מדברות עבודה" קורס ההעצמה התעסוקתית של "ידיד" בקרית גת מצאו עבודה עוד בטרם הסתיים הקורס

"מדברות עבודה", פרויקט הדגל של עמותת ידיד בתחום התעסוקה, מתקיים זו השנה השביעית ברחבי הארץ והוא מיועד לנשים המחפשות עבודה או מבקשות לשדרג את שכרן, וזאת תוך שהן רוכשות כלים מקצועיים להתמודדות עם שוק עבודה בתקופה של אי ודאות כלכלית גדולה. עד היום התקיימו עשרות קורסים ברחבי הארץ בסיוע של קרנות פילנתרופיות וכן משרד הכלכלה, הביטוח הלאומי ושרות התעסוקה.

 

ב"ידיד" אומרים כי "אחוזי ההשמה הגבוהים ולאורך זמן מעידים על כך שהנשים רוצות לעבוד. ובכבוד." מנהלי "ידיד" מזמינים את שרי האוצר והכלכלה וכן את מנכלי"ת האוצר והממונה על התעסוקה במשרד הכלכלה, לבקר וללמוד את הדרך הנכונה לבצע פרוייקטים המיועדים לשילוב מובטלים בשוק העבודה (ויסקונסין).

 

 

"אני לא יודעת איך להודות לכם על ההזדמנות להשתתף בפרויקט ששינה לי כל כך הרבה דעות וראייה מוטעית לגבי עולם התעסוקה. אני יכולה היום לראות דברים מזווית שונה ולפעול אחרת, קיבלתי הרבה כלים כיצד למצוא עבודה, כיצד להתראיין וכיצד להתקדם בעבודה", מספרת ב', תושבת קרית גת שהשתתפה בחודשים האחרונים, יחד עם 14 נשים נוספות, בקורס "מדברות עבודה" של עמותת ידיד. הקורס התקיים בקרית גת והסתיים השבוע. עוד סיפרה ב': "לפני הפרויקט עבדתי תמיד בעבודות שלא התאימו לי, תמיד התפשרתי, הן בגלל שיש לי ילדים קטנים וגם כי לא ידעתי במה מתאים לי לעסוק, לכן גם עברתי הרבה מעבודה לעבודה. היום אני יודעת מה אני רוצה וכבר התראיינתי למספר משרות בתחום. המוטיבציה שלי השתנתה מקצה לקצה אני שמחה לצאת לעבוד".

 

"מדברות עבודה", פרויקט  הדגל של ידיד בתחום התעסוקה, מתקיים זה מספר שנים בערים שונות ברחבי הארץ. "ההצלחה שלנו גדולה, כי אנחנו מאמינים שכל אחד רוצה לעבוד", אומרת שרי רבקין, מנכ"לית ידיד. "הקורס מיועד לנשים המחפשות עבודה או מבקשות לשדרג את שכרן, וזאת תוך שהן רוכשות כלים מקצועיים להתמודדות עם שוק עבודה בתקופה של אי ודאות כלכלית גדולה".  מבדיקות שעשו מנהלת מרכז ידיד בעיר, יהלום עוזרי, רכזת הקורס אפרת קליין, ומנהלת הפרוייקטים של ידיד, רותי קטנוב, עולה כי לאורך זמן עומד אחוז ההשמות על ממוצע של 80%.

 

בוגרות הקורס הנוכחי השתלבו בתפקידי אדמיניסטרציה ,מזכירות ,שוויק ומכירות . חלקן פנו בנוסף להשכלה אקדמאית  בתחום מנהל עסקים ומנהל ציבורי. "מדברות עבודה" שם דגש על העצמה נשית ותעסוקתית. הנשים מקבלות הכוונה תעסוקתית, ייעוץ אישי וכלים לפיתוח קריירה. הקורס כולל לימודי מחשבים וניהול תקציב כלכלי .

 

הפרויקט נבנה מנוהל וממומן ע"י עמותת ידיד בסיוע תורמים מהארץ ומחו"ל. בין השאר שותפים בפרויקט קרן רזנצוויג קופרשמידט, שותפות 2000, הפדרציה היהודית של שיקגו, מרכז תנופה בקרית גת, המשרד לקליטת עלייה, שרות התעסוקה בקרית גת , יו"ר ההסתדרות בקרית גת חיים פרטוש ועוד.  הקורס ניתן לנשים, בנות 22-50, ללא כל תשלום, בתנאי שיופיעו לכל 22 המפגשים ויבצעו את המשימות המוטלות עליהן על ידי המנחות והמלוות.

 

בין הנשים שלקחו חלק בקורס ניתן היה למצוא כאלה שבמשך תקופה ארוכה לא הצליחו להשתלב בשוק העבודה. הדבר פגע קשות בביטחון העצמי שלהן ובאמונה שיצליחו להתקבל למקום עבודה עם שכר ראוי ותנאים הולמים. בתום הקורס דיווחו רוב הנשים שאחד מהישגים הגדולים שלהם בעקבות הקורס הוא העובדה שהכירו ביכולות האישיות שלהן והבינו כיצד לפתח דרכים אפקטיביות לחפש, לשווק את עצמן ולהגיש מועמדות גם למשרות שבעבר לא היו ניגשות אליהן. בין הנשים בקורס ניתן היה לפגוש נשים לאחר שנים שלא עבדו בשל  מחויבות בגידול ילדים, או שפוטרו מהעבודה ומאז לא מצאו חדשה. חלקן עבדו בעבודות מזדמנות מאחר שלא מצאו מקום קבוע. נשים שעבדו במפעלים בעבודות יצור והרגישו שהן רוצות עבודה אחרת שתתאים לכישוריהן, 

 

ע', אחת המשתתפות בקורס, לא הצליחה למצוא עבודה במשך תקופה ארוכה. על הקורס היא מספרת: "עברתי תהליך בו בחנתי מחדש את הרצונות האמיתיים שלי בשוק העבודה והבנתי מה אני צריכה לעשות. יחד עם רכזת הפרוייקט יצאתי לשטח. נכנסתי למעסיקים והתעקשתי שיקבלו אותי לראיונות עבודה. אני כבר לא מפחדת לגשת ולהציע את עצמי לעבודה אני מודעת ליכולות שלי ויש לי מה להציע. זוהי הרגשת ביטחון נפלאה". 

 

ב-26 למאי יפתח מחזור נוסף של "מדברות עבודה" בקרית גת לשנת 2013. למעוניינות להצטרף לקורס יש לפנות לעמותת ידיד לאפרת 08-6886560. במקביל מתקיימים קורסים דומים בערים נוספות ברחבי הארץ ובמיוחד באיזורי הפריפריה.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

לפרטים נוספים :  רן מלמד, 0545-902096 

שתפו
Please reload