שינוי חברתי - זה אפשרי בהחלט

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

שינוי חברתי - זה אפשרי בהחלט

06/05/2013

שינוי חברתי - זה אפשרי בהחלט

 

מה עושים כשניצול שואה עומד לאבד את זכויותיו רק משום שהמדינה דורשת ממנו להמציא מסמכים מלפני 30 שנה

לפני פחות משבוע שלחה יונה דיטמן פרלסון, מנהלת "ידיד" באשדוד מייל מניצול שואה המתלונן על כך שלמרות שהוא זכאי להגדלת אחוזי הנכות שלו, הוא לא מצליח לממש את זכאותו כיון שדורשים ממנו להביא אישורים רפואיים מלפני 30 שנה.

 

סיפור מקומם ומעצבן כאחד. ניסינו לראות מי מחברי הכנסת והשרים ירצה לסייע. שלחתי מייל כללי וקיבלתי המון תשובות שלא היה בהן ממש. ואז החלטנו שבעצם למה ש"ידיד" לא תיזום שינוי פשוט וקל. למה שלא נתקן את החוק כך שבכל מקרה שכזה בו ניצול שואה לא יוכל להביא מסמכים הוא יחתום במקומם על תצהיר בפני שופט, רשם או עו"ד.

 

מדובר כמובן בחקיקה ראשית שלוקחת זמן. וזמן אין לניצולי השואה

 

 

אז התחלנו לעבוד

 

שוחחנו עם עוזרי השרים לבני וכהן כדי לקבל את תמיכתם למהלך שיביא במהירות הבזק תיקון לחוק לועדת השרים לחקיקה על מנת שזו תאשר אותו במהירות.

 

במקביל פנינו לשלושה חברי כנסת, יו"ר ועדת העבודה והרווחה, ח"כ חיים כץ, יו"ר סיעת העבודה, יצחק הרצוג ויו"ר הועדה לפניות הציבור ח"כ עדי קול. ביקשנו את התגייסותם לקידום החוק וכן לבקשת פטור מחובת הנחה דבר שיקצר את משך הזמן שהצעת החוק צריכה לחכות לפני שתעלה לדיון בועדת השרים. הם הסכימו.

 

המחלקה המשפטית של "ידיד" התגייסה למשימה ובתוך מספר שעות הכינה עו"ד מיכל סגל את התיקון לחוק. היום סיימנו להכינו בעזרתה הגדולה של היועצת ליו"ר ועדת העבודה והרווחה, עו"ד קורל אבירם וחברי הכנסת חתמו על הצעת החוק שהוגשה למחלקה המשפטית של הכנסת.

 

עכשיו עוברת החבילה כולה למשרד המשפטים ולועדת השרים לחקיקה ואנחנו נפעיל את הלובי הדרוש כדי שהיא תעבור. אם הכל יהיה בסדר, יש סיכוי שההצעה תעבור בתוך מספר שבועות ומשה, ניצול השואה שפנה אלינו, יוכל להגדיל את אחוזי הנכות כפי שמגיע לו.

 

שואלים אם שינוי חברתי זה אפשרי? כן. גם בקטן ובגם בגדול. רק צריך אמונה, סבלנות ונחישות.

 

שתפו
Please reload