מעסיק איים לפטר עובדת בהריון לאחר ששינה את תנאי העבודה שלה. מהר מאד הוא חזר בו מהחלטתו

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

מעסיק איים לפטר עובדת בהריון לאחר ששינה את תנאי העבודה שלה. מהר מאד הוא חזר בו מהחלטתו

31/05/2013

המחלקה המשפטית של "ידיד" הבהירה לו כי התביעה המשפטית בדרך והתוצאה - המעסיק חזר בו מהחלטותיו.

 

לא מעט מהמקרים המגיעים אל מרכזי הזכויות של "ידיד" והעוסקים בזכויות עובדים כוללים התנהלות לא ראוייה של מנהלי חברות ומעסיקים בעיקר כאלה ששייכים למגזר "עובדי הקבלן", חברות הנקיון, השמירה והאחזקה. במקרה שלפנינו, אומרת עו"ד יעל כהן-רימר, מהמחלקה המשפטית של "ידיד" ש"האם יכול להיות שמעסיקים מתחילים להבין שאנחנו "שומרים" על העובדים באשדוד (ובכלל), ופחות קל לפטר אותם כאילו היו מוצר שפג תוקפו, בלי שיהיו לכך השלכות?"

 

וזה הסיפור כפי שעדכנה עו"ד כהן-רימר. אל מרכז הזכויות של "ידיד" באשדוד פנתה מי.  המועסקת מזה שנה ושמונה חודשים כעובדת ניקיון באחת מחברות הנקיון והאחזקה בעיר. מי. המנקה 4 בניינים  באחד מהרובעים בעיר התלוננה שקיבלה מהמעסיק שלה, לפני כחודשיים הודעה כי באופן מיידי ישתנו תנאי עבודתה, והיא תעבור לעבוד בניקיון בניינים לפי תכנית יומית שתינתן בתחילת כל יום, ושתכלול הסעת העובדים בין בניינים רבים במשך 8 שעות העבודה, ללא אפשרות לעבוד שעות נוספות וללא הגבלת מספר אתרי העבודה, היינו אפשרות לעבוד במספר רב ביותר של אתרים ביום עבודה. כמו כן הודיע המעסיק  כי באם לא תסכים מי. לתנאי העבודה החדשים, היא תפוטר בתוך חודש ימים.


מי. נצלה את ההזדמנות שהמעסיק שוחח איתה וסיפרה לו שהיא בהריון, דבר שבאופן מיידי אמור היה להבהיר לו כי אינו יכול לפטרה, אך המעסיק בשלו. הוא שב והבהיר לה לה כי עליה להסכים לתנאי העבודה החדשים, או להיות מפוטרת. מי. מצאה את עצמה מתחננת בפני מנהל החברה להמנע מפיטוריה משום שיקשה עליה למצוא עבודה במצבה הרפואי הנוכחי, אך הוא סירב.  

 

 

פעולה מהירה של מנהלת מרכז "ידיד" באשדוד עם עו"ד יעל כהן-רימר מהמחלקה המשפטית של "ידיד" הביאה בתוך יומיים לתשובה מן המעסיק:

הוא מבין שהוא לא יכול לפטר אותה כשהיא בהיריון, והוא לא יפטר אותה, בכל מקרה.

הוא מבין שהרעת תנאים זה כמו פיטורין, ולכן הוא לא ירע את התנאים שלה.

 

בנוסף, מספרת עו"ד כהן רימר, פירט בפניה המעסיק את תנאי העבודה החדשים של מי.  כמה קומות מותר לה לנקות, הבטיח שיהיה לה פחות ולא יותר ללכת בין בניינים, שאם יהיו יותר בניינים לא יהיו יותר קומות, ובכל מקרה לא יופחתו ולא יועלו שעות העבודה, והמשכורת תישאר כמו שהייתה ולא תיפחת.

 

סיפור קטן של הצלחה שעליו  מוסיפה עו"ד ורדית דמרי מדר, מנהלת המחלקה המשפטית של "ידיד" - מתי שיטת "מצליח" של שוק העבודה מתחילה לקרטע? כאשר יש מספיק תיקים שהמעסיק מבין שהעלות של ההתדיינות אינה משתלמת.. ככל הנראה שהייצוג של פונים ופונות בדיני עבודה מתחיל להוכיח את עצמו, ובחלק מהמקרים "ידיד" מייצרת מספיק הרתעה לתיקון העוול ללא צורך בהתדיינות.

שתפו
Please reload