האסטרטגיה החדשה של החד הוריות.

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

האסטרטגיה החדשה של החד הוריות.

23/07/2013

האסטרטגיה החדשה של החד הורי...

להתמודד על מקום ברשות המקומית ומשם לכנסת יוקנעם, אשקלון, ראשון לציון, רמת גן, ערד. החד הוריות באות.

"עובדת! לא פרזיטית" עם הסיסמה הזו יצאו בתחילת החודש מאות אמהות חד הוריות, עובדות, למאבק שיאפשר להן פרנסה וחיים בכבוד.


המאבק הפעם שונה מזה שהתנהל בדיוק לפני עשר שנים. לא מדובר עוד על צעדות ארוכות ומאהלי מחאה. מדובר על מחאה שתגבש סביבה חלקים רבים מהחברה הישראלית. לא רק אמהות חד הוריות מצטרפות למאבק. כבר בימים האלה חותמים על מסמך הדרישות של האמהות עשרות חברי מועצה וראשי עיר מכהנים, מועמדים לראשות רשויות מקומיות ומתמודדים ברשימות בבחירות המקומיות, סלבריטאים, אנשי רוח ואקדמיה ועוד.

 

החידוש הפעם הוא בהחלטה אסטרטגית שקיבלו נשים החברות במטה המאבק להתמודד על מקומות ריאליים בבחירות לרשויות המקומיות בחודש אוקטובר. כבר היום מתמודדות נשים מראשון לציון, יוקנעם, אשקלון, רמת גן על מקומן ברשימות מרכזיות בערי מגורן. אחרות, מערים כמו אשדוד, קרית גת, ערד, תל מונד, פתח תקוה, עדיין שוקלות ומתחבטות כי מדובר בהחלטה כבדת משקל שתשפיע על התא המשפחתי שממילא נתון תחת מערכת של לחצים יומיומיים של השרדות ורדיפה אחרי יכולת הקיום בכבוד.

 

אחת מהדרישות של המועמדות מראשי הרשימות שלהן היא לחתום על מסמך הדרישות לשיפור מעמדן התעסוקתי. מסמך הכולל דרישות כמו שינוי חוק המזונות וביטול האיסור לעבוד ולקבל את מזונות הילדים, הגדלת הסיוע בשכר דירה, הגדלת מענק הלימודים הניתן על ידי הביטוח הלאומי, העלאת התקרה המזכה במס הכנסה שלילי ועוד.

 

 

כך, נפגשו בסוף השבוע שעבר ביוקנעם, גלית נחום, תושבת העיר ואחת ממובילות מטה המאבק שהחליטה להתמודד על מקום במועצת העיר, יחד עם צחי דקל, אחד המתמודדים לרשות העירייה ויחד חתמו על מסמך הדרישות (רצ"ב תמונה, אין צורך בקרדיט).

 

במפגש אמרה נחום כי "אני מאמינה כי הכח שלנו כאמהות חד הוריות שנאבקות כלביאות על עתיד ילדיהן יוכל להיות תוספת חיונית שתשפיע על חייהם של כלל תושבי יוקנעם ובמיוחד אלו הנמקים תחת מכבש העוני האין סופי".

 

שתפו
Please reload