ארגונים חברתיים דורשים: לציין את מינם של המועמדים ברשימות המתמודדות בבחירות המקומיות

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

ארגונים חברתיים דורשים: לציין את מינם של המועמדים ברשימות המתמודדות בבחירות המקומיות

06/10/2013

ארגונים חברתיים דורשים: לצי...

האם הרשימה לה תצביעו בבחירות הקרובות שריינה מקומות ריאליים לנשים? האם ראש הרשות שתבחרו יהיה גבר או אישה? * כדי שתוכלו לבחור נכון, שיגרו עמותת כ"ן ועמותת ידיד מכתב בהול לשר הפנים וליו"ר וועדת הבחירות ובו דרשו לפרט את מינם של המתמודדים בכל רשימה המתמודדת בבחירות המקומיות

"אין ספק כי השיח המרכזי בכל הקשור בבחירות המקומיות הוא נושא ייצוג הנשים. כיום, בישראל קיים העדר שוויון מובהק בכל הקשור למספר הנשים בפוליטיקה המקומית. רק 5 נשים מכהנות כראשות עיר מתוך 257 רשויות מקומיות, 10% בלבד מכהנות כחברות מועצה ובשליש מכלל הרשויות המקומיות בישראל, נשים לא מכהנות כלל כחברות מועצת עיר", כתבו יפעת זמיר, מנכ"לית עמותת כ"ן (כוח נשים) ושרי רבקין מנכ"לית עמותת "ידיד" במכתבם לשר הפנים, חה"כ גדעון סער וליו"ר ועדת הבחירות, השופט סלים ג'ובראן. 

"נראה כי אנו נמצאים בפתחו של שינוי. רבים מהמתמודדים לראש הרשות ולרשימות כבר השכילו להבין כי עליהם להכניס נשים במקומות ריאליים על מנת לזכות ברוב קולות הבוחרים. גם הציבור שוקל את קולו בקלפי תוך שימת דגש משמעותי לאחוז הנשים הנמצאות במקומות ריאליים, אך כיום אין מקום המאפשר קבלת מידע בכל הקשור למין הנבחרים ואחוז הנשים בכל רשימה", נכתב בדרישה. "היום, בישורת האחרונה, אנו בטוחות כי אחוז גבוה מציבור הבוחרים ישקול את בחירתו על פי אחוז הנשים ברשימה. לצערנו, כיום, אין כל התייחסות באתר הממשלתי, המפרסם את מידע זה, לנושא המגדרי ומכאן כי לציבור אין יכולת לקבל את מלוא האינפורמציה בנוגע למתמודדים. יתרה מכך, מבדיקות שערכנו עולה כי במקרים רבים יש קושי לקבוע האם שמו של מועמד אכן מעיד על היותו אישה או גבר ולכן התבוננות גרידא ברשימה זו או אחרת יכולה להטעות", לשון המכתב.

 

"במהלך החודשים האחרונים אנחנו מקיימים מפגשים רבים ברחבי הארץ ומהם עולה כי המודעות לצאת להצביע מתוך רצון להשפיע הולכת וגוברת אצל ציבור הנשים. כדי שההצבעה תהייה מושכלת אין ספק שהמידע אודות מגדר המועמדים הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר", אמרה שרי רבקין, מנכ"לית עמותת "ידיד".


"שקיפות המידע תאפשר לשינוי לקרות בשטח, וכאשר אתר ממשלתי מעגן את הנושא המגדרי, הדבר מחלחל גם לציבור הבוחרים ולשינוי פני העתיד בכל הקשור לייצוג המגדרי בארץ", אומרת יפעת זמיר, מנכ"לית עמותת כ"ן- כוח נשים .


עמותת כ"ן ועמותת ידיד פועלות להגברת המודעות הציבורית ועשיית שינוי בכל הקשור לייצוג המגדרי. העמותות מנהלות מתחילת השנה קמפיין משותף בתמיכת ארגון NCJW ארגון הנשים היהודיות של ארצות הברית, אשר יגיע לשיאו בעשרת הימים האחרונים שלפני הבחירות בשורה של פעילויות שיעודדו את הציבור לצאת ולהצביע לרשימות שבהן הוצבו נשים במקומות ריאליים. 
 

 

שתפו
Please reload