מאבק החד הוריות מגיע גם לפוליטיקה.

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

מאבק החד הוריות מגיע גם לפוליטיקה.

09/10/2013

 מאבק החד הוריות מגיע גם לפו�...

 

התוכנית: מתמודדות על מקום ברשות המקומית ומשם לכנסת

"עובדת! לא פרזיטית" עם הסיסמה הזו יצאו לפני מספר חודשים מאות אמהות חד הוריות, עובדות, למאבק שיאפשר להן פרנסה וחיים בכבוד.

 

המאבק הפעם שונה מזה שהתנהל בדיוק לפני עשר שנים. לא מדובר עוד על צעדות ארוכות ומאהלי מחאה. מדובר על מחאה שתגבש סביבה חלקים רבים מהחברה הישראלית. לא רק אמהות חד הוריות מצטרפות למאבק. כבר בימים האלה חותמים על מסמך הדרישות של האמהות עשרות חברי מועצה וראשי עיר מכהנים, מועמדים לראשות רשויות מקומיות ומתמודדים ברשימות בבחירות המקומיות, סלבריטאים, אנשי רוח ואקדמיה ועוד.

 

החידוש הפעם הוא בהחלטה אסטרטגית שקיבלו נשים החברות במטה המאבק להתמודד על מקומות ריאליים בבחירות לרשויות המקומיות בחודש אוקטובר. כבר היום מתמודדות נשים מראשון לציון, יוקנעם, אשקלון, רמת גן, גבעתיים, ירושלים על מקומן ברשימות מרכזיות בערי מגורן. ההחלטה לרוץ לא היתה קלה מדובר בהחלטה כבדת משקל שתשפיע על התא המשפחתי שממילא נתון תחת מערכת של לחצים יומיומיים של השרדות ורדיפה אחרי יכולת הקיום בכבוד.

 

אחת מהדרישות של המועמדות מראשי הרשימות שלהן היא לחתום על מסמך הדרישות לשיפור מעמדן התעסוקתי. מסמך הכולל דרישות כמו שינוי חוק המזונות וביטול האיסור לעבוד ולקבל את מזונות הילדים, הגדלת הסיוע בשכר דירה, הגדלת מענק הלימודים הניתן על ידי הביטוח הלאומי, העלאת התקרה המזכה במס הכנסה שלילי ועוד.

 

וכך, נפגשו בסוף השבוע שעבר ביוקנעם, גלית נחום, תושבת העיר ואחת ממובילות מטה המאבק שהחליטה להתמודד על מקום במועצת העיר, יחד עם צחי דקל, אחד המתמודדים לרשות העירייה ויחד חתמו על מסמך הדרישות. במפגש אמרה נחום כי "אני מאמינה כי הכח שלנו כאמהות חד הוריות שנאבקות כלביאות על עתיד ילדיהן יוכל להיות תוספת חיונית שתשפיע על חייהם של כלל תושבי יוקנעם ובמיוחד אלו הנמקים תחת מכבש העוני האין סופי".

 

בראשון לציון הועמדה בבמקום השני ברשימתו של חה"כ לשעבר חמי דורון המתמודדת על רשות העיר,  בובה לוי אם חד הורית לארבעה ילדים שבשנתיים האחרונות היא ממובילות המאבק הארצי של האימהות החד הוריות לשינוי "חוק המזונות של הביטוח הלאומי" במסגרת קבוצת "הקול הנשי", המסייעת לקדם את מעמדן של נשים חד הוריות ברחבי הארץ וקבוצת "הכח להשפיע נשים עושות שינוי" מיסודה של עמותת "ידיד".

 

לוי מספרת "בשבועות האחרונים החלטתי להוביל שינוי בתחום החברתי ושירותי הרווחה בראשון לציון באמצעות כניסה לחיים הציבוריים. אני מאמינה כי דרך מועצת העיר אוכל לחולל שינוי אמיתי במעמדן של האמהות החד הוריות בעיר, לשפר את הנגישות לנכים, לדאוג למערכת לווי ותמיכה איכותית למשפחות במצוקה".

 

עוד ראוי לציין כי בגבעתיים מתמודדת לראשות העיר איריס אברהם, אם חד הורית אף היא, שהיתה סגנית ראש העיר בקדנציה הקודמת, בירושלים מתמודדת דבי בן עמי, אם חד הורית ואשת עסקים ממובילת מאבק החד הוריות בעיר.

שתפו
Please reload