ועוד סיבה למה צריך את “ידיד“. 66,000 ₪ לשלוש עובדות ניקיון מאשדוד.

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

ועוד סיבה למה צריך את "ידיד". 66,000 ₪ לשלוש עובדות ניקיון מאשדוד.

23/10/2013

3 עובדות ניקיון מאשדוד קיבלו לאחרונה סכום של 66,000 ש"ח לאחר שחברת הנקיון שבה עבדו הפסיקה במכרז על הנקיון במקום בו הועסקו והיא לא טרחה להציע לעובדות מקום עבודה חלופי

 

מספרת עו"ד שני רבינוביץ מהמחלקה המשפטית של "ידיד" שיצגה את העובדות בסיוע צמוד של יונה דיטמן פרלסון מנהלת "ידיד" באשדוד.

 

"בשעה טובה הגענו להסכם פשרה בתיק של שלוש עובדות של חברת ניקיון, אשר לאחר שהחברה הפסידה במכרז לא הוצע להם מקום עבודה חלופית ריאלי, ועל אף האמור לא שולם להם פיצויי פיטורים. כמו כן לא שולמו להם זכויות מגן אחרות המגיעות להן על פי חוק לרבות דמי הודעה מוקדמת, דמי הבראה, תוספת וותק, פדיון ימי חגים, פדיון ימי חופשה, ולאחת מכן אף חלק ממשכורתה. מדובר בשלוש עובדות אתיופיות, אימהות לילדים קטינים, אשר הועסקו על ידי המעסיק בין 3-5 שנים, וכאמור לא קיבלו זכויות רבות משך כל תקופת העסקתן.

 

לאחר הגשת תביעות לבית הדין לעבודה בבאר שבע ולאחר קיום דיון אחד בו בית הדין הבהיר לנתבע כי די ברור על פי העובדות כי הוא חייב לעובדות לפחות פיצויי פיטורים, הגענו להסכמי פשרה לפיו המעסיק ישלם לתובעות מעל 80% מהסכום הנתבע, במספר תשלומים, ללא צורך בהמשך הדיונים בבית הדין ובפתיחת תיק בהוצאה לפועל. הסכמי הפשרה קיבלו תוקף של פסקי דין."

 

ומוסיפה עו"ד ורדית דמרי מדר, מנהלת המחלקה המשפטית של "ידיד". "נשים אלה מצטרפות לשורה ארוכה של נשים אשר יוצגו על ידי "ידיד" בשלוש השנים האחרונות במסגרת פרוייקט במימון ארגון נשים יהודיות משיקאגו אשר המשותף להן הוא העובדה שכולן נשים מוחלשות, עובדות בשכר נמוך לרוב בחברות קבלניות."

 

עוד מוסיפה עו"ד דמרי-מדר כי ההליכים בבית משפט חושפים פעם אחר פעם את התנהלות הפוגענית של שוק העבודה הקבלני (במיוחד בניקיון), הפגיעה בזכויות הסוציאליות ולמרבה הצער הלחצים המופעלים על העובדות להתפשר על סכומים הנמוכים מהסכומים המגיעים להם.

שתפו
Please reload