ארגונים חברתיים לשרת המשפטים: צרפי אישה למועמדים לתפקיד פרקליט המדינה

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

ארגונים חברתיים לשרת המשפטים: צרפי אישה למועמדים לתפקיד פרקליט המדינה

19/11/2013

ארגונים חברתיים לשרת המשפט�...

 

במכתב דחוף ששלחו יו"ר ויצו ישראל, גילה אשרת, מנכלי"ת עמותת "ידיד", שרי רבקין ויו"ר נעמת, גליה וולך, לשרת המשפטים ציפי לבני הן דורשות ממנה שלא לקיים את תהליך הבחירה לתפקיד פרקליט המדינה בטרם תצורף לרשימת המועמדים לפחות אישה אחת.

 "למרבית הפליאה מתברר כי בין המועמדים שהציגו את מועמדותם לתפקיד לא מצוייה ולו אישה אחת. דבר זה מקומם, במיוחד לאור העובדה כי בעבר כיהנו שתי נשים כפרקליטות אחת מהן, דורית בייניש הפכה ברבות הימים לנשיאת בית המשפט העליון ואילו השנייה, עדנה ארבל, מכהנת כשופטת בבית המשפט העליון גם בימים אלה." כתבו מנהלות הארגונים לשרת המשפטים

 

 

"אנו סבורות כי לא יתכן שבפני ועדת האיתור לא תוצג מועמדותה של אישה וכי במידה ואף אישה לא בחרה להציג את מועמדותה לתפקיד על ועדת האיתור מוטלת החובה לאתר מועמדת ראוייה ולהעמידה למבחן הבחירה מה גם שעולם המשפט משופע בעורכות דין מצויינות חלקן אף עובדות במשרד המשפטים." כתבו וולך, אשרת ורבקין.  

 

"אנו דורשות כי עד שלא תהייה מועמדת אחת לפחות בפני ועדת האיתור, לא תתכנס הועדה לדון במועמדותם של שאר המועמדים ולא תבחר מביניהם את פרקליט המדינה הבא.

 

העתקי המכתב נשלחו גם ליו"ר הועדה לקידום מעמד האישה, ח"כ עליזה לביא וליו"ר ועדת חוק חוקה ומשפט, ח"כ דוד רותם כדי שבמידת הצורך יתערבו גם הם בנושא.

שתפו
Please reload