אסור לנתק מים. אפשר להתקין מונים חכמים

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

אסור לנתק מים. אפשר להתקין מונים חכמים

07/12/2013

אסור לנתק מים. אפשר להתקין מ...

 

לקראת הדיון בועדת הכלכלה בכללי ניתוק מים של רשות המים הצ"ח שיוזמת עמותת "ידיד" קובעת: רשות המים תחוייב להתקין, ללקוחות שיחפצו בכך, מונה חכם שימנע ניתוקי מים

מה שטוב לצרכני חברת החשמל טוב גם לצרכני המים. כך טוענים בעמותת "ידיד" המתכוונת להניח בקרוב  לפני חברי הכנסת הצעת חוק שתחייב את תאגידי המים להתקין לכל צרכן שיחפוץ בכך מונה מיוחד שיאפשר רכישה מושכלת של מים מבלי שהדבר יביא לצבירת חובות, ניתוקים ושאר קשיים המוטלים בעיקר על השכבות החלשות.

 

הרעיון דומה לפרוייקט שכבר פועל בחברת חשמל, ביוזמת עמותת "ידיד", מזה מספר שנים ואשר מאפשר לכל צרכן להחליט מראש כמה יצרוך בחודש. השיטה מאפשרת לכל צרכן להטעין את המונה בסכום הרצוי- ומקבלים חשמל עד שהכסף אוזל.

 

מבדיקה שעשו ב"ידיד" עולה כי מונים לתשלום מים קיימים במקומות רבים בעולם והם מאפשרים לאוכלוסיות רבות לתכנן את הוצאות הבית שלהן בצורה מושכלת. מוני המים, כמו במקרה של המונים החכמים של החשמל מתוכנתים כך שלא מתבצעים ניתוקים בשבתות וחגים גם אם אזל התקציב. כמו כן ניתן לשלם באמצעות המונים גם חובות עבר בסכום שלא יעלה על 10% מסך הרכישה. על פי התוכנית כשנשאר במונה סכום כסף נמוך (שנקבע מראש) הוא מתריע בצפצוף של 30 שניות מדי פרק זמן שנקבע אף הוא מראש ומאותת לבני הבית כי עליהם להטעין את המונה מחדש.

 

התוכנית היא כי הטענת המונה תוכל להתבצע באמצעות הטלפון לבעלי כרטיסי אשראי או במזומן בסניפי דואר ומקומות ציבוריים אחרים. כמו כן ניתן לתכנת את המונים כך שגם במקרה של חוסר בתשלום עדיין ניתן יהיה להשתמש בכמות מים מינימלית יומית לתקופה מסויימת (שימוש בחירום) עד שהמונה יטען מחדש.

 

חשוב לציין כי עלות המים במונה החכם לא תהייה יקרה יותר מעלות המים לצרכן ללא מונה חכם (בדיוק כפי שמתבצע היום עם המונים החכמים של חברת החשמל). כמו בחברת החשמל גם במקרה המים – התשלום עבור התקנת המונה יוטל על תאגידי המים והצרכנים לא יתבקשו לשאת בעלות כל שהיא.

 

ב"ידיד" מציינים כי התקנת המונה החכם לא תכפה על לקוחות שאינן מעוניינים בכך ורק מי שירצה שיחפוץ בניהול מדוייק יותר של צריכת המים בביתו יוכל לבקש מתאגיד המים להתקין עבורו את המונה החכם וזאת, כאמור, ללא עלות כל שהיא.

 

שתפו
Please reload