משבר כלכלי/גזירות תקציביות. “ידיד“ מציגה: רווחה תומכת

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

משבר כלכלי/גזירות תקציביות. "ידיד" מציגה: רווחה תומכת

17/12/2013

מיצוי זכויות ותכנון תקציב המשפחה ישמרו על העובדים שלכם

 

בחודשים האחרונים הולך וגדל מספר הפונים למרכזי הפניות של "ידיד" ברחבי הארץ. רוב הפניות הוא עקב מצוקה כלכלית הולכת וגדלה של אוכלוסיות מעוטות הכנסה, ישראלים שפוטרו מעבודתם ואחרים שנטל המשכנתא, שלקחו כאשר הימים היו טובים יותר, מתחיל להעיק מגיעים בבהלה כדי למנוע את הפינוי מהבית.

 

ובתוך כל אלה פיתחה "ידיד" מודל מיוחד של מיצוי זכויות המיועד לחברות ועסקים גדולים שלהם מאות ואלפי עובדים, בעיקר כאלה המכונים צווארון כחול אך בהחלט גם מעמד הביניים הנמוך ואפילו עובדים בחברות הייטק גדולות.


המטרה, טיפול אישי ודיסקרטי במיצוי זכויות העובד אשר מתבצע במרכזי "ידיד" או במפעלים עצמם כאשר המימון מגיע ישירות מהמעסיק המבין כי השקעה בעובד אינה רק חופשות ומתנות אלא גם דאגה לרווחתו האישית ויצירת אוירה של "עבודה ללא דאגות".

 

שיתוף הפעולה מתבצע כבר מספר חודשים במספר חברות גדולות במשק וביניהן חברת S4G ומגה קמעונאות מקבוצת דור אלון, והוא כולל טיפול מקצועי של "ידיד" בתחומים של התמודדות עם חובות וקשיים כלכליים (כולל פעולות של הוצאה לפועל, בנקים וכד'), מיצוי זכויות מול המוסד לביטוח לאומי, סיוע בבעיות בתחום הדיור – דיור ציבורי, משכנתאות, שכירויות וזכויות דייר משכיר ותחומים שונים של צרכנות וכן קורסים לתכנון תקציב המשפחה.

 

"בסופו של יום עובד שיודע שבעיותיו מטופלות ויש לו אוזן קשבת הוא עובד שהתפוקה שלו תהייה הגבוהה ביותר, כך גם הוא ירויח ממענקים ופרמיות וגם המעסיק יוכל להמשיך ולהבטיח את קיום המפעל", אומרת שרי רבקין, מנכ"ל "ידיד".

 

"הדאגה לרווחת העובדים ומשפחותיהם הם בבסיס התפישה הניהולית של הנהלות הקבוצה", אומרת יעל לבנטל לב-רן, מנהלת האחריות התאגידית של קבוצת אלון בעלת רשת חנויות מגה. "לאור השינויים הכלכליים שעוברים על מדינת ישראל בשנתיים האחרונות, וכחלק מהאחריות החברתית כלפי עובדינו, מצאנו לנכון לתת לעובדים ולמשפחותיהם כלים חדשים להתמודד עם האתגרים הכלכליים. מבחינתנו, ארגון "ידיד" הוא מומחה שמכיר היטב את השטח, את הצרכים ואת הפתרונות. אנו רואים בכך שיתוף פעולה שנועד לקדם את איכות החיים של עובדינו ושל משפחותיהם."

 

דפנה ארד גוברין סמנכ"לית אחריות תאגדית בG4S פתרונות אבטחה: " כחברה המעסיקה עובדים בשכר מינימום, "ידיד" הציעה לנו פתרון אשר מאפשר לנו לסייע לעובדים למקסם את הכנסתם ולנהל את תקציב המשפחה באופן מושכל, המשובים שקבלנו מעובדינו הובילו אותנו להחלטה להמשיך ולהשקיע בעובדינו באמצעות יוזמה ברוכה זו. "

 

ב"ידיד" מתכוונים להרחיב את השירות למפעלים וחברות נוספות ברחבי הארץ. "אנחנו תופרים חליפה לכל עסק", אומרת ליאת ארבל, מנהלת קשרי עסקים ב"ידיד". "אנשי המקצוע שלנו מגיעים לכל מקום ואנו מציעים לעסקים מערכת תומכת ומחזקת לעובדים אשר חשוב להפעילה דווקא היום בתנאים של אי ודאות כלכלית".
------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
לפרטים נוספים : רן מלמד, 0545-902096

שתפו
Please reload