תאגידי המים ניתקו אלפי בתים מזרם המים בשלושת החודשים האחרונים

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

תאגידי המים ניתקו אלפי בתים מזרם המים בשלושת החודשים האחרונים

08/01/2014

תאגידי המים ניתקו אלפי בתים...

כך עולה מתשובה לשאילתה שהגיש ח"כ כבל בשיתוף עמותת ידיד חשף משרד האנרגיה והמים את נתוני ניתוקי המים ברחבי הארץ: תאגידי המים ניתקו אלפי בתים מזרם המים בשלושת החודשים האחרונים עוד עולה מתשובת משרד האנרגיה והמים כי בין 2012 ל-2013 גדלה כמות החובות לתאגידי המים במעל ל-120 מיליון ₪

בעקבות שאילתה שהגיש ח"כ איתן כבל בשיתוף עמותת ידיד חשף משרד האנרגיה והמים את כמות ניתוקי המים בשלושת החודשים האחרונים. כן חושפת תשובת המשרד את חובות התושבים לתאגידי המים ברחבי הארץ בשנים 2012-2013.


על פי הנתונים שנשלחו לכבל התאגיד שניתק את מספר בתי האב הגדול ביותר בשלושת החודשים האחרונים הוא תאגיד הגיחון הפועל באזור ירושלים וניתק 824 בתי אב בתקופה זו. במספר תאגידי מים דוגמת שרונים, מי אביבים ומי אונו לא בוצעו ניתוקים כלל. בנוסף חושף הדו"ח כי כמות החובות של תושבים לתאגידי המים עלתה מ-2012 ל-2013 בסכום של מעל ל-120 מיליון שקלים.


עוד עולה מהנתונים כי מרבית הניתוקים הם לתקופה של יומיים. לדברי כבל, "מדובר בנתונים קשים מאוד. בלתי נתפס שבשנת 2013 משפחות שלמות בישראל נותרות ללא מים בשל חוב כספי. העובדה שמרבית הניתוקים הם לתקופה של יומיים מוכיחה כי אין צורך להשתמש באקט המשפיל הזה וישנן דרכים אחרות לגבות את החוב. אמשיך לפעול על מנת שלא יהיה אדם אחד בישראל שביתו מנותק ממים אפילו לשעה".


כבל הוסיף כי הוא מתכוון לקדם שתי הצעות חוק בנושא אותן כתב בשיתוף עמותת "ידיד". האחת מציעה מניעה כוללת של ניתוקי מים ללא כל סייג והשנייה מציעה לחייב את התאגידים להתקין מדי מים ממוחשבים שיאפשרו לאוכלוסיות מוחלשות לרכוש מים בצורה שתמנע ניתוק שלהם כמו שנעשה עם מוני החשמל הממוחשבים.


רן מלמד, סמנכ"ל עמותת ידיד, מסר: "כמו שביטלו את מאסר החייבים בהודעה לפועל כי הבינו שהוא לא חוקתי והבינו שיש כלים אחרים לגבות חובות, כך צריך להפסיק להשתמש בניתוקי מים ככלי להפחדה מול אנשים שנאבקים יום-יום מאבק הישרדות כלכלי".

שתפו
Please reload