ועדת השרים תדון בהצ“ח של ח“כ איתן כבל ועמותת “ידיד“ על מתן תמריצים למעסיקי עובדים מעל גיל 45

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

ועדת השרים תדון בהצ"ח של ח"כ איתן כבל ועמותת "ידיד" על מתן תמריצים למעסיקי עובדים מעל גיל 45

26/01/2014

 ועדת השרים תדון בהצ"ח של �...

 

המימון התקציבי יבוא באמצעות שינוי ביעוד "קרן המקצועות השוחקים" שבבעלות הממשלה, התעשיינים וההסתדרות "ניתן למנוע את פיטוריהם של אלפי עובדים מבוגרים שיזרקו לרחוב ללא סיכוי למצוא עבודה חדשה" אומר ח"כ כבל

"צריך לעשות הכל כדי למנוע פיטורים של אלפי עובדים מבוגרים ובמקביל  לתמרץ מעסיקים לקלוט עובדים מעל גיל 45 ולכן אנו מבקשים כי ועדת השרים לחקיקה תאשר את הצעת החוק שאני מגיש בשיתוף עם עמותת "ידיד" אשר קובעת כי מעסיקים במשק יקבלו תמריצים כספיים כאשר יקלטו או ימנעו מפיטורים של עובדים מעל גיל 45 אשר הסיכויים שלהם להשתלב בשוק העבודה קלושים", כך אומר ח"כ איתן כבל, יו"ר השדולה למען העסקת בני ארבעים פלוס בכנסת, לקראת הדיון שתקיים ועדת השרים לחקיקה בהצעת החוק המדוברת.

 

 

"הגיע הזמן להפנים ולהבין שהעתיד טמון דווקא בעובדים המבוגרים, אלו שלא מחפשים לעצמם מקומות עבודה חדשים כל ארבעה חודשים, אלו שהילדים כבר פרחו מהקן והם יכולים להשקיע את זמנם ומרצם במקום העבודה שלהם ובמיוחד כאשר מדובר על עובדים מקצועיים שהנסיון שצברו שווה יותר מכל יצירתיות או אפילו עובדי צווארון כחול שבשביל שכר המינימום ומעט הפרמיות שהם מקבלים מידי חודש, הם יתנו את נשמתם." אמר ח"כ כבל.

 

"אנו סבורים כי אחת הדרכים לסייע להעסקתם של עובדים בגילאי 45+ היא  להקים קרן שתסייע למעסיקים שיעסיקו עובדים מבוגרים, לשם כך יש אפילו מקור תקציבי בדמותה של קרן המקצועות השוחקים המופעלת במשותף על ידי הממשלה, התעשיינים וההסתדרות זה הזמן לשנות את הגדרת תפקידה של הקרן שבקופתה יש למעלה משלוש מאות מליון ש"ח ועוד צפויים להכנס לתוכה מליונים רבים בעתיד.", אומר רן מלמד, סמנכ"ל עמותת "ידיד" העומדת מאחורי הצעת החוק.

 

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי מטרתה לעודד את שילוב העובדים המבוגרים בעולם העבודה. ראוי לחוקק חוק, שיהווה הצהרה בדבר חשיבותם של עובדים מבוגרים כמשאב לשוק העבודה, וכלי מעשי ליצירת שוויון אמיתי בשוק העבודה בישראל. הניסיון שהצטבר בעולם מוכיח, שכדי ליצור שוויון הזדמנויות בפועל – אין די באיסור אפליה על בסיס גיל, אלא יש לנקוט קשת רחבה של אמצעים, וביניהם מתן הטבות כלכליות למעסיקים, הנוקטים צעדים מעשיים לשילוב עובדים מבוגרים במסגרת עסקיהם ולשיפור היכולת של עובדיהם המבוגרים להשתלב בשוק העבודה.

 

לפיכך, מוצע להקים קרן, שתנוהל על ידי מנהלת, בדומה לחוק לעידוד השקעות הון, התשי"ט-1959. הקרן תהיה מוסמכת להעניק מענקים למעסיקים שיפעלו בהתאם לקריטריונים שתקבע מנהלת הקרן.

החוק המוצע נועד לתת מענה למצבים בהם מוצאים עצמם עובדים מבוגרים רבים מחוץ לשוק העבודה ולחלופין מועסקים בשכר ובמעמד נמוכים ביותר. הענקת מענקים למעסיקים בשורה של נסיבות, באה לעודד שילוב וקידום עובדים מבוגרים.

שתפו
Please reload