מקדמים את התיקון לחוק המזונות - התחייבות ראשי המפלגות

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

מקדמים את התיקון לחוק המזונות - התחייבות ראשי המפלגות

28/02/2014


עמותת "ידיד" וקבוצת הקול הנשי פנו ליושבי ראש המפלגות בבקשה להיפגש ולקבל את התחייבותם לקדם את מעמדן של האמהות החד הוריות מיד לאחר הבחירות

בשם קבוצה גדולה של אמהות חד הוריות מכל הארץ הפועלת בשיתוף עם ארגונים ומחלקות לעבודה קהילתית ביישובים שונים, אנו פונות אלייך בבקשה לפגישה דחופה בנושא מעמדן הכלכלי והחברתי של האמהות החד הוריות בישראל", כך כתבו היום גלית נחום ובובה לוי, מנהלות שותפות של קבוצת הקול הנשי ורן מלמד, סמנכ"ל עמותת "ידיד" במכתב שנשלח ליושבי ראש המפלגות המתמודדות בבחירות לכנסת ה-20 .

 

"בישראל", כתבו לוי, נחום ומלמד "למעלה מ- 120 אלף משפחות חד הוריות המונות כ- 520 אלף איש ואישה. מצבן של אמהות אלה בכל הנוגע ליכולת הקיום הבסיסית בכבוד, יכולת ההשתכרות וקבלת מזונות הילדים ונושאים רבים אחרים עומדים על שולחנה של החברה הישראלית כבר שנים רבות אך במיוחד מאז הגזירות הכלכליות של שנת 2002-3. במהלך כהונתה של הכנסת ה- 19 החלו תהליכים שונים במטרה לקדם שורה של פתרונות לבעיות אלו. חלק גדול מתהליכים אלה נעצר בשל ההחלטה על פיזור הכנסת והליכה לבחירות.

אנו  מבקשים להיפגש איתך בדחיפות כדי לדון בנושאים העומדים על הפרק ולקבל את תמיכתך והתחייבויותך לקידום מחדש של הנושאים הבאים:

 

חוק המזונות – הפרדת שכר האם ממזונות הילדים – המשמעות – כל אם חד הורית שמקבלת מזונות דרך הביטוח הלאומי תוכל להשתכר בלי קשר למזונות הילדים שהיא מקבלת

העלאת התקרה המזכה במס הכנסה שלילי לגובה של פעם וחצי השכר הממוצע במשק ופישוט תהליך קבלת הסכומים. צריך לזכור שהסכום המשולם לחד הוריות הועלה כבר בחמישים אחוז בחודש ספטמבר 2013 כך שמה שחשוב כרגע זה העלאת התקרה המזכה.

 

חוק הבטחת הכנסה – הסרת חסם ההשתכרות

 

הגדלת הסיוע בשכר דירה לאמהות זכאיות  - 30% לפחות. מפרנסת יחידה צריכה עדיין להמשיך ולממן דיור שבמקרים רבים התחלקו ההוצאות עליו בין שני מפרנסים.

 

תמרוץ נשים עובדות – מי שמשתלבת בשוק העבודה ממשיכה לקבל את ההטבות שקיבלה בזמן שהיתה בהבטחת הכנסה לפחות למשך שנתיים נוספות וכן תמריצים למעסיקים הקולטים אמהות חד הוריות.

 

מענק לימודים של הביטוח הלאומי – העברת התיקון לחוק אבל עם תוספת תקציבית – כל האמהות יקבלו מכיתה א' עד יב' סכום של 1300 ש"ח לילד לשנה

 

מערכת הסברה ומיצוי זכויות שתבדוק האם כל אם חד הורית ממצה את כל מה שמגיע לה – המערכת חייבת להיות פרונטלית ואישית עם כל אם ואם.

 

שינויים מרחיקי לכת במערכת ההכשרות המקצועיות – הרחבת הרשימה, הרחבת היכולת ללמוד לתואר ראשון המהווה כלי בסיסי לקבלה לעבודה בשרות הציבורי ובשוק הפרטי.

 

הנחות במים וחשמל- הנחה בחשמל שתינתן גם למי שאינה מקבלת מזונות שהיא מפרנסת יחידה.

 

הנחות בחוגים- הנחות בחוגים למשפחות חד הוריות ובמיוחד לכאלה שהאם עובדת

שתפו
Please reload