רשות המים מבזה את הכנסת

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

רשות המים מבזה את הכנסת

23/09/2014

רשות המים מבזה את הכנסת

 

ח"כ ברוורמן וכבל למנכ"ל רשות המים: הפרת ההתחייבות להפסיק ניתוקי מים לחייבים – ביזוי של ועדת הכלכלה וחברי הכנסת. עמותת "ידיד": התנהלות רשות המים, רשלנות פושעת

"בימים האחרונים הובא לידיעתנו, כי בעקבות החלטת מועצת רשות המים, שבראשה אתה עומד, רשות המים אינה מתכוונת לעמוד בהתחייבות מפורשת שניתנה לנו, לפיה הרשות תאסור על תאגידי המים לנתק מים לחייבים כאמצעי לגביית חובות.  צר לנו לומר, שההתנהלות של רשות המים בנושא הניתוקים היא לא פחות ממחפירה. במשך שנים לא הוסדר הנושא ולאחר שהכנסת כבר הבהירה את עמדתה, אנו מצפים מרשות ממשלתית לפעול ברוח העמדה החד משמעית שהציגו מרבית חברי הוועדה, ולכל הפחות בהתאם להתחייבות המפורשת שניתנה על ידי הרשות לחברי הכנסת.  

 

בימים אלה, ערב ראש השנה, אנחנו מקבלים מארגוני השטח דיווחים על ניתוקי מים למשפחות מוחלשות, גם בסמוך מאוד לערב החג. אנו מצפים מרשות המים לפעול ברוח התחייבויותיה ולהביא להפסקת ניתוקי מים בתקופת חגי תשרי. בתחילת מושב החורף של הכנסת, מיד לאחר החגים, תתכנס ועדת הכלכלה של הכנסת כדי לדון בהתנהלות רשות המים ובהתחייבות הרשות להפסקת הניתוקים. כך נכתב במכתב דחוף ששלחו היום יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ אבישי ברוורמן ויו"ר סיעת העבודה ח"כ איתן כבל, למנכ"ל רשות המים אלכסנדר קושניר.

 

עוד כתבו השניים כי " מישיבות ועדת הכלכלה שעסקו בכללי הניתוקים, עלה כי ההתנגדות לניתוקי מים היא חוצת מפלגות ושיקולי קואליציה ואופוזיציה. חברי הכנסת הבהירו כי מדובר בכלי לא לגיטימי שפוגע בכבוד האדם וכי לא יסכימו לביזוי ועדת הכלכלה והכנסת כולה רק משום שרשות המים טרם הצליחה למצוא את המנגנון המתאים לאסדרת הנושא.

 

ח"כ ברוורמן וכבל מציינים כי "בישיבה שהתקיימה בתאריך ה-27 לאפריל 2014, בהשתתפות ההנהלה הבכירה של הרשות, נציגי אגף התקציבים במשרד האוצר וסמנכ"ל עמותת "ידיד" רן מלמד, ניתנה התחייבות מפורשת להפסקת השימוש בניתוקי מים, על ידי סמנכ"לית אסדרה ברשות המים, הגב' תמי שור. הגב' שור הודיעה, כי רשות המים תגבש כללים חדשים לגביית חובות לפיהם יפעלו התאגידים, ובמסגרתם תשלל מהם האפשרות לנתק את החייבים.

 

בעקבות הישיבה משכה רשות המים את הכללים שכבר הגישה לועדת הכלכלה של הכנסת, שמטרתם הייתה הסדרת הניתוקים. במכתבך מתאריך ה-4 במאי 2014, התחייבת להגיש לוועדת הכלכלה נוסח כללים מעודכן. נכון לרגע זה, לא הגישה רשות המים כללים מעודכנים ואף לא עידכנה את הוועדה בהליך גיבושם של כללים חדשים."

 

סמנכ"ל עמותת "ידיד" רן מלמד אמר בתגובה כי התנהלות רשות המים גובלת ברשלנות פושעת. לא מדובר בפעם ראשונה בה רשות ממשלתית מבזה את החלטות הכנסת וועדותיה, במקרה דנן מדובר בהוספת חטא על פשע באשר רשות המים עצמה הודיעה על כוונתה לאסור על תאגידי המים להשתמש בניתוק המים ככלי לגביית חובות.

שתפו
Please reload