התרגשנו, שרנו, צחקנו, התגלגלנו מצחוק ושוב צחקנו. ואנחנו רוצות עוד.

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

התרגשנו, שרנו, צחקנו, התגלגלנו מצחוק ושוב צחקנו. ואנחנו רוצות עוד.

11/10/2014

מי שחיפש הוכחה לכך שאין מה שיכול לעמוד בפני רצונן של נשים ששמו לעצמן מטרה – להוביל שינוי, היה צריך להגיע למתנ״ס ביום שני השבוע, לארוע הפתיחה של ״המרכז לתרבות ופנאי לנשים בתל מונד״. חייכניות וזוהרות קיבלו מארגנות הערב את פני האורחות שהתפנו מטרדות היום והגיעו לשעה קצובה של ישיבה בצוותא באווירה חמה ואוהבת. ואני יכולה להעיד שהערב אכן נגע בכל אחת מהמשתתפות: הן התרגשו, שרו, צחקו, הכירו חברות חדשות וחילקו ביניהן חוויות.

מנחות הערב, שירי חגג' וסימה אסרף פתחו את הערב בברכות, מלוות במצגת עשירה של תמונות על עשיה נשית עשירה, כששירה של גלי עטרי "שיר שיביא לך אהבה" מתנגן ברקע.

 

לאחר העלאת זכרה של נאווה חן ז"ל, התבשרו הנוכחות על יציאתו לדרך של המיזם החדש "בית תרבות ופנאי לנשים בתל מונד״. לאחר שלוש שנים של מפגשים שבועיים, קורסי העשרה, אימון אישי לניהול תקציבים וניהול פרוייקטים ולאחר התנדבויות וצבירת ניסיון בעבודה קהילתית, הן יוצאות לדרך ומוכיחות שנשים חד הוריות יכולות להביא שינוי.

 


את ברכת הדרך העניק להם רן מלמד, סמנכ"ל עמותת "ידיד – מרכזי זכויות בקהילה" הפועלת למען תמיכה והעצמת השכבות החלשות והגברת הסולדיריות החברתית.


דינה וולדמן, מנהלת מחלקת הרווחה, הדגישה את הסיבה להצלחתן של יוזמות הערב – נחישותן ודבקותן במטרה שהציבו לעצמן.


רוני גולן, ראש המועצה, בירך והדגיש את אמונתו שהעצמה הנשית, כפי שהיא מתגלית בערב הזה, תעשה טוב לתל מונד.


עם סיום דברי הברכות וההערכה הופיע בפני הקהל אנסמבל הנשים מתל מונד בניצוחה של רונית אייזנברג בשיר ״הכל זהב״ של ה'תרנגולים'.


לגלי הצחוק ששטפו את האולם היתה אחראית נויה הסטנדפיסטית, שעלתה על הבמה ובטקסטים עוקצניים וכנים שעסקו בשיגרת חייה של האשה הישראלית, הצליחה לגעת בכל מה שקשור למציאות היומיומית, המרגיזה והמעייפת. המראה שהיא הציבה בפני כולן, היתה מרתקת, משעשעת ומצחיקה עד דמעות.

 

הערב המענג הסתיים בהבטחה נשית – המשך יבוא וכמו שאתם יודעים – כשנשים מבטיחות, ההבטחה מתקיימת.

שתפו
Please reload