בעיקבות פעילות “ידיד“ תגדל התקרה המזכה חד הוריות במענק עבודה

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

בעיקבות פעילות "ידיד" תגדל התקרה המזכה חד הוריות במענק עבודה

09/11/2014

בעיקבות פעילות "ידיד" �...

 

יותר משנה עברה מאז התחלנו , יחד עם קבוצת הקול הנשי והכח להשפיע נשים עושות שינוי, את המאבק לשידרוג מעמדן הכלכלי של אמהות חד הוריות עובדות בישראל. ניירות עמדה, דיונים בכנסת באוצר ובמשרד הרווחה. כל אלה עם הרבה סבלנות מתחילים להראות את התוצאות המבוקשות. לא הכל עוד פתור. לא הכל עוד סגור, אבל ההתקדמות כרגע מהירה. בכל התחומים, בתיקון חוק המזונות, במענק לימודים של הביטוח הלאומי, בסיוע בשכר דירה, המענקים לאמהות המשתלבות בשוק העבודה ועוד. זה לא קורה ברגע. זה לא מתרחש בשנייה. זה לוקח זמן וצריך סבלנות. אבל הסבלנות משתלמת.

היום אפשר סוף סוף לספר על אחד מהמהלכים שיזמנו ודחפנו – הגדלת מענק עבודה לאמהות חד הוריות עובדות. הגדלה שמשמעותה תוספת של אלפי ש"ח לשנה לאמהות המשתכרות עד תקרה שבין 9,400- 11,500 ש"ח או כמו שנכתב בהודעת רשות המיסים:

 

"הצעת החוק באה בעקבות עבודה מעמיקה שנעשתה בנושא ברשות המסים, האמונה על יישום החוק, ובשיתוף עם עמותת "ידיד", הפועלת להגדלת מיצוי זכויות וזאת במטרה להקל באופן משמעותי על ציבור הזכאים לקבלת המענק ולהרחיב את הזכאות  בקרב האוכלוסיות המתאימות. השינויים המוצעים הינם במסגרת המדיניות לעידוד תעסוקה ולתמיכה בעובדים בעלי הכנסות נמוכות ויחולו על מענקים שישולמו בעד הכנסה מעבודה או מעסק או משלח יד שהופקו בשנת המס 2014 ואילך.

 

במסגרת הצעת החוק שאושרה, יגדל טווח ההכנסה החודשית הממוצעת המזכה במענק להורה עובד במשפחה חד-הורית. לפי המוצע - טווח ההכנסה החודשית הממוצעת של הורה עובד במשפחה חד הורית לו עד שני ילדים יהיה בין 1,280 ל– 9,450 ₪ (במקום 2,070 – 6,250 ₪ ) ולגבי הורה עובד במשפחה חד הורית שלו שלושה ילדים ומעלה יהיה בין 1,280 ל– 11,550 ₪, (במקום 2,070 – 6,850 ₪). ההקלה נובעת מההבנה שלאוכלוסייה זו ישנם קשיים כלכליים משמעותיים וגם קושי מיוחד ביציאה לעבודה בשל הצורך בטיפול בילדים ואף יש מקרים בהם ההורה העובד במשפחה חד-הורית חרף השתלבותו במעגל העבודה ובשל עבודה בהיקף חלקי בלבד לא יצליח להגיע לרמת ההכנסה הנדרשת על מנת להיות זכאי למענק. תיקון זה מתכתב עם המלצות ועדת אלאלוף למלחמה בעוני שהקים שר הרווחה, מאיר כהן, שבמסגרתן הומלץ לסייע לאימהות חד הוריות ולעודד אימהות חד הוריות להצטרף למעגל העבודה.

 

כמו כן, יש בהצעת החוק בשורה משמעותית ומשמחת לציבור העצמאים הזכאים למענק. ההצעה מציעה להשוות את תנאי קבלת המענק של עצמאים לזה של השכירים, כך שיקבלו את המענק במועדים זהים ולא כפי שהיה עד כה, שעצמאים קיבלו את המענק בפריסה על פני ארבע שנים ובשנה החמישית הועברה יתרת המענק שלא קוזזה במהלך שנות המס כאמור בניכוי של 25%.

עוד כוללת הצעת החוק תיקון של עיוות בחוק הקיים ביחס לבעליי מוגבלויות המשתכרים שכר מינימום, כך שיוכלו ליהנות מעתה מהמענק גם ברמות שכר הגבוהות הקבועות בחוק ביחס לכלל האוכלוסייה."

 

לקריאת הידיעה המליאה באתר רשות המיסים לחצו על הקישור: http://taxes.gov.il/About/SpokesmanAnnouncements/Pages/Ann_281014_1.aspx

 

זה המקום להודות למנהלות השותפות של עמותת הקול הנשי, לקבוצת הכח להשפיע-נשים עושות שינוי, לאמהות מכל הארץ שעומדות בחזית המאבק ושכל מבוקשן רק דבר אחד – להתפרנס בכבוד.

 

ובקשה קטנה לי אחת – סבלנות. זה קשה אני יודע, אבל רק עם סבלנות ננצח. והתוצאות, אתן כבר תראו אותן ממש בקרוב

 

 

שתפו
Please reload