הממשלה הכשילה את צ“ח של ח״כ כבל ו“ידיד“ למינוי נציגי עובדים בהנהלות החברות הציבוריות

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

הממשלה הכשילה את צ"ח של ח״כ כבל ו"ידיד" למינוי נציגי עובדים בהנהלות החברות הציבוריות

20/11/2014

הממשלה הכשילה את צ"ח של ח�...

 

ההצעה מבקשת להחיל בישראל נוהג שקיים ברוב המדינות המפותחות * כבל: ״חבל מאוד שממשלת נתניהו הכשילה הצעה צודקת ממניעים זרים, אולם לא אוותר עד שחוק בעניין יעבור. העובדים הם אלה שאחראים לרווחי החברה ומושפעים יותר מכולם מהחלטות ההנהלה, כך שמתבקש שתהיה להם נציגות בה״ * רן מלמד, סמנכ״ל עמותת ידיד, ששותפה לניסוח החוק: ״ההפסד הוא גם של המעסיקים, שכן ההצעה תהפוך את העובדים למחוייבים עוד יותר למקום העבודה שלהם״

הצעת החוק של ח״כ איתן כבל, לפיה חברות ציבוריות יחויבו למנות נציג מטעם העובדים לדירקטוריונים שלהן, לא עברה היום במליאה לאחר שהממשלה החליטה להתנגד לה.

 

לדברי כבל, ״ההצעה הזו, שיזמתי בשיתוף עם עמותת ׳ידיד׳, נועדה ליצור מצב שאמור להיות מובן מאליו - העובדים הם נשמת אפן של החברות, הם אלה שאחראים בפועל לייצור ולרווחים וגורלם מושפע ישירות מההחלטות שמתקבלות בדירקטוריונים. זה פשוט מתבקש שתהיה להם נציגות בהנהלה, אך לצערי הממשלה החליטה להכשיל את היוזמה הזו ממניעים לא ענייניים״.

 

כבל הוסיף ושאל: ״האם שמעתם פעם על חברה או מפעל שנסגרו בגלל עובדים גרועים? כמעט תמיד הסיבה היא חזירות של הבעלים, הנהלה כושלת או שילוב בין השניים״. לדבריו, ״לא היה לי ספק שממשלת נתניהו תתנגד לחוק, ולמרות זאת העליתי אותו מאחר וזהו צעד ראשון במסע ארוך. אינני מתכוון לוותר בעניין, ועתה, מרגע שעלה על סדר היום הציבורי, אין לי ספק שהיוזמה הזו תצבור תנופה ולבסוף תהפוך לחוק״.

 

רן מלמד, סמנכל עמותת ״ידיד״, אמר: ״שילוב עובדים בדירקטוריונים הוא נוהל מקובל במדינות מתוקנות, והגיע הזמן שגם ישראל תנהג כך. זהו גם אינטרס של החברות, שכן באופן זה יהפכו העובדים למחויבים עוד יותר למקום העבודה שלהם״.

 

שתפו
Please reload