הארגונים החברתיים הגדולים פנו לראשי המפלגות בדרישה לשיוויון מגדרי ברשימות לכנסת

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

הארגונים החברתיים הגדולים פנו לראשי המפלגות בדרישה לשיוויון מגדרי ברשימות לכנסת

18/12/2014

הארגונים החברתיים הגדולים �...

 

הארגונים החברתיים ´ידיד´ ו´כ"ן´ פנו בשבוע האחרון בדרישה ל"שיוויון אמיתי, ולא שריון סמלי רשימות לכנסת".

 עמותות 'ידיד' ו'כ"ן – כוח נשים', פנו לראש הממשלה ולראשי המפלגות בדרישה כי יפעלו למען לשיוויון מגדרי ברשימות לכנסת ה-20. במכתב, אליו הצטרפו כל ארגוני הנשים המרכזיים בישראל- וי"צו, נעמ"ת, שדולת הנשים ואמונה, נאמר, בין היתר, כי "תת היצוג של נשים בולט במיוחד בכנסת ישראל ובממשלת ישראל". ראשי העמותות ציינו כי בכנסת מכהנות רק עשרים ושבע חברות כנסת, ובממשלה כיהנו עד לאחרונה מספר זעום של ארבע שרות.

 

"הבחירות הקרובות הן הזדמנות לצמצום הפער המגדרי הבלתי סביר בכנסת ובממשלה. למעלה מחמישים אחוז מהציבור הן נשים. הציבור מצפה לרשימות שיוויוניות. אנו סמוכים ובטוחים כי תעשה כל אשר לאל ידך כדי להציג לציבור כזו. הפעם לא מידור ולא שיריון סמלי, אלא שוויון אמיתי". כתבו העמותות החברתיות.

 

ליאל אבן-זהר, מנכ"לית כ"ן: "בבית הנבחרים הישראלי מתקיימת הדרת נשים על ידי חלק מהמפלגות. מניעת יצוג נשים במוקדי קבלת ההחלטות הוא בזוי בעיני ואני מחזקת את ידיהן של הנשים החרדיות במאבקן לשוויון. מאבקן הוא מאבקם של כל אדם המאמין בשוויון".

 

מנכ"ליות הארגונים עו"ד ליאל אבן-זוהר מכ"ן ושרי רבקין מ"ידיד" אומרות כי הן מצפות דווקא מהמפלגות הגדולות והדמוקרטיות להגדיל בצורה משמעותית את מספר הנשים המועמדות ברשימה וזאת לעומת מספר הנשים המכהנות בכנסת הנוכחית.

 

עמותות ידיד וכ"ן, יקיימו בתקופה הקרובה כנס פתיחה לקמפיין שיוויון מגדרי ברשימות לכנסת העשרים, תחת הכותרת "כנסת שווה". בכנס יוזמנו ראשי המפלגות להתחייב בחתימתם ובפומבי על ייצוג שוויוני. מהעמותות נמסר: "מעציב שבשנת 2014 עלינו לתבוע את המובן מאליו ולנהל קמפיין לקידום ייצוג שוויוני".

 

 

שתפו
Please reload