מקדמים את התיקון לחוק המזונות - התחייבות ראשי המפלגות

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

מקדמים את התיקון לחוק המזונות - התחייבות ראשי המפלגות

25/02/2015


"במרכזי הזכויות של "ידיד" ברחבי הארץ ובמשרדי ארגון הקול הנשי, מתקבלות לאחרונה פניות רבות של אמהות חד הוריות עובדות, שנכון לעכשיו אינן זכאיות לקבל את הסיוע למרות שהכנסתן החודשית אינה מספיקה כדי שיוכלו לממן את הקייטנה לילדיהן".

"התוכנית לסבסוד קייטנות להורים יחידים, במתווה הנוכחית שלה, פוגעת קשה באלפי משפחות של הורים יחידים העובדים מזה תקופה ארוכה אך הכנסתם קרובה לשכר הממוצע במשק ועקב כך אינה מזכה אותם בשום הטבה ממשלתית  אם לא תפעל מייד יסתיים החופש במפח נפש גדול לאמהות וילדיהן.

 

אנו קוראות לך ולשרי האוצר והרווחה לפעול במהירות ולהפשיר את התקציב הנדרש כדי שניתן יהיה להרחיב את הקריטריונים כך שניתן יהיה לסייע גם לקבוצה גדולה נוספת של אמהות חד הוריות אשר לצערינו נכללות היום בקבוצת "העובדים העניים", כך כתבו היום גלית נחום ובובה לוי, מנהלות שותפות בארגון הקול הנשי וסמנכ"ל עמותת "ידיד", רן מלמד, לשר הכלכלה אריה דרעי, לשר האוצר משה כחלון ולשר הרווחה חיים כץ.

 

"לקראת הקיץ והחופש הגדול נודע לנו כי משרד הכלכלה מתכוון להמשיך בפרוייקט "סבסוד הקייטנות להורים יחידים". מהמידע שהגיע אלינו עולה כי למרות שהמשרד מודע לכך שהקריטריונים אינם שוויוניים ואינם מסייעים כלל להורים יחידים עובדים הרי שהוא מתכוון להמשיך לפעול ברוח הקריטריונים שנקבעו בשנה שעברה ולפיהם הסיוע בקייטנות מיועד אך ורק  להורים יחידים, המקבלים הבטחת הכנסה או מזונות ושהתחילו עבודה חדשה או הגדילו היקף עבודתם לאחרונה, לממש את זכאותם לקבלת החזרים לקייטנות במהלך חופשת הקיץ עבור ילדיהם, עד גיל 11 או שטרם סיימו כיתה ו'," כתב מלמד לשר הכלכלה.

 

"במרכזי הזכויות של "ידיד" ברחבי הארץ ובמשרדי ארגון הקול הנשי, מתקבלות לאחרונה פניות רבות של אמהות חד הוריות עובדות, שנכון לעכשיו אינן זכאיות לקבל את הסיוע למרות שהכנסתן החודשית אינה מספיקה כדי שיוכלו לממן את הקייטנה לילדיהן". לדוגמא מובא במכתב לשרים סיפורה של אם חד הורית לארבעה ילדים העובדת משרה מלאה ומשתכרת כ- 8000 ש"ח לחודש. "האם, שאינה מקבלת מזונות מבעלה לשעבר, אינה זכאית לקבל מזונות באמצעות הביטוח הלאומי, אינה זכאית להשלמת הכנסה או כל הטבה אחרת וזאת למרות העובדה כי היא עובדת למעלה מעשר שעות ביום. על פי הקריטריונים הנוכחיים היא לא אינה זכאית להנות מהסיוע במימון הקייטנות למרות שהיא תהייה חייבת להוציא סכום הגדול מ- 4000 ש"ח על השמתם בקייטנה וזאת כדי שתוכל להמשיך בעבודתה."

 

"נכבדי, זה אכן נכון לסייע לאוכלוסיות מוחלשות להשתלב בשוק העבודה וזאת בעזרת תמריצים והטבות שונות. אך אין זה מצדיק את ההחלטה לפגוע כך באמהות שעובדות במשרה מלאה ולעיתים אף יותר מבלי להעמיד לרשותן את אותה הטבה בדיוק," ציינו בובה לוי וגלית נחום.

 

אנו קוראות לך לפעול במהירות ולהפשיר את התקציב הנדרש כדי שניתן יהיה להרחיב את הקריטריונים כך שניתן יהיה לסייע גם לקבוצה גדולה נוספת של אמהות חד הוריות אשר לצערינו נכללות היום בקבוצת "העובדים העניים". 

שתפו
Please reload