מקדמים את התיקון לחוק המזונות - התחייבות ראשי המפלגות

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

מקדמים את התיקון לחוק המזונות - התחייבות ראשי המפלגות

25/02/2015

מקדמים את התיקון לחוק המזונ...

 

ח"כ הרצוג התחייב בפני מנהלות הקול הנשי ועמותת "ידיד" לבטל את הסייגים בחוק המזונות של הביטוח הלאומי ולסייע לאמהות החד הוריות להגדיל את הכנסתן

בפגישה שהתקיימה אתמול בין יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג לבין נציגות האמהות החד הוריות, בובה לוי וגלית נחום וסמנכ"ל עמותת "ידיד" רן מלמד, התחייב הרצוג כי עם כינונה של הממשלה החדשה הוא יפעל כדי לבטל את הסייגים המונעים מאמהות חד הוריות המקבלות את מזונות הילדים מהמוסד לביטוח לאומי, לעבוד ולהשתכר וזאת מבלי לאבד את הכספים המגיעים לילדיהן.

 

לדברי הרצוג "כבר שנים שאני מנסה לפעול מול משרד האוצר כדי לאפשר לאמהות להגדיל את הכנסתן אך נדחה בנימוק שונים ומשונים שבינם לבין המציאות אין דבר וחצי דבר. אני תומך בדרישת האמהות ועמותת "ידיד" ואפעל לפתרון הנושא מיד לאחר הבחירות. הרצוג הוסיף עוד כי הוא ממנה את ח"כ מירב מיכאלי לייצגו בכל הנוגע לטיפול בסוגיית שיפור מצבן הכלכלי של האמהות החד הוריות".

 

גלית נחום ובובה לוי המשמשות גם כיוריו"ת שותפות של ארגון "הקול הנשי", המאגד אלפי אמהות חד הוריות בכל הארץ אמרו להרצוג כי "לא מדובר בקצבה. מדובר במזונות ילדים אשר נקבעו על ידי בית המשפט וחובת המדינה לנתק את מתן הכספים מההכנסה אותה מקבלת האם החד הורית כתוצאה מעבודה. הגיע הזמן שהרצוג של שנת 2015 יבטל את גזירות ביבי משנת 2003. גזירות שהביאות עשרות אלפי משפחות חד הוריות למצוקה כלכלית חריפה ומחפירה."

 

לדברי רן מלמד, סמנכ"ל עמותת "ידיד", המוביל את מאבק האמהות החד הוריות כבר מספר שנים "ביטול התקרה והסרת החסמים לא רק שתגרום לאלפי אמהות חד הוריות להשתלב בשוק העבודה ולהשתמש בכספים אותן ירויחו לשיפור תנאי החיים שלהן ושל ילדיהן גם מבחניה כלכלית אין מדובר בתקציבים גדולים. לכל היותר מדובר בסכום של כ- 150 מליון ש"ח שיאפשר לכל אם חד הורית שתחפוץ בכך לקבל את מזונות ילדיה מהמדינה ובמקביל להחזיר למדינה בדרך של הוצאת הכספים לצרכי מחייה דבר שרק יזין את גלגלי המשק".

 

לפני מספר שבועות שלחו, הקול הנשי ועמותת "ידיד", מכתבים לכל ראשי המפלגות ובהם דרישה חד משמעית להתחייב לתיקון חוק המזונות. "בישראל", כתבו לוי, נחום ומלמד "למעלה מ- 120 אלף משפחות חד הוריות המונות כ- 520 אלף איש ואישה. מצבן של אמהות אלה בכל הנוגע ליכולת הקיום הבסיסית בכבוד, יכולת ההשתכרות וקבלת מזונות הילדים ונושאים רבים אחרים עומדים על שולחנה של החברה הישראלית כבר שנים רבות אך במיוחד מאז הגזירות הכלכליות של שנת 2002-3. במהלך כהונתה של הכנסת ה- 19 החלו תהליכים שונים במטרה לקדם שורה של פתרונות לבעיות אלו. חלק גדול מתהליכים אלה נעצר בשל ההחלטה על פיזור הכנסת והליכה לבחירות. אנו מבקשים את תמיכתך בקידום ההלכים עם כינונה של הכנסת והממשלה החדשות.

שתפו
Please reload