חלם זה כאן - לקראת רפורמה בביטוח הלאומי

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

חלם זה כאן - לקראת רפורמה בביטוח הלאומי

20/05/2015

חלם זה כאן - לקראת רפורמה בב�...

מה קרה לקצבת הנכות של אם יחידנית לתאומות בנות 4 חודשים

בביטוח הלאומי מתהדרים בכך שאחוז המתלוננים הולך וקטן. האמנם זה כך? הסיפור הבא ממחיש עד כמה הפער בין הדיווחים למציאות גדול. סיפור שמראה איך אנשים פשוט לא מקבלים את מה שמגיע להם רק כי לא טורחים לספר להם.

 

למרכז ידיד בתל אביב הגיעה אם יחידנית, הסובלת משיתוק מוחין ולה תאומות בנות 4 חודשים. כרבים מבעלי המוגבלויות גם שרון (שם בדוי) מסרבת להיות שונה והיא עובדת ובמקביל מקבלת קצבת נכות.

שרון הגיעה למרכז "ידיד" כדי לחתום, בפני עו"ד על תצהיר למשרד הכלכלה כדי שתוכל לקבל סיוע במעונות יום בנותיה.

 

עו"ד מיה טל (בתמונה), הנוהגת לבדוק עם כל אחד מהלקוחות המגיעים למרכז הזכויות, האם הוא מקבל את מלוא זכויתיו מן המדינה, תהתה האם שרון באמת מקבלת את קצבת הנכות המתאימה לה וזאת לאור העובדה שהיא הפכה לאם לשתי בנות נהדרות.

 

בתגובה לשאלתה של מיה ענתה שרון כי זה נשמע מוזר אם היא לא מקבלת קצבה מוגדלת שהרי המוסד לביטוח לאומי מעביר לחשבון הבנק שלה, מזה ארבעה חודשים, קצבת ילדים. בדיקה מהירה במחשבון הביטוח הלאומי הראתה כי לשרון מגיעה תוספת לקצבת הנכות שלה בגובה של כ- 2000 ש"ח נוספים כל חודש.

 

השלב הבא - שיחת טלפום למוקד הביטוח הלאומי. שם, אחרי המתנה של כעשר דקות במהלכן התקיים "בירור" קיבלה עו"ד טל מהמוקדנית את התשובה הבאה "למה לא עדכנות אצלינו שיש לך ילדות חדשות". חלם זה פה כבר אמרנו? מחשב אחד שלא יודע לדבר עם מחשב שני ועקב כך כנראה שיש עוד אזרחים רבים כמו שרון שפשוט לא מקבלים את מה שמגיע להם.

 

בשביל זה יש את "ידיד". מרכזי הזכויות שלנו מחכים לכם. 1-700-500-313

 

שתפו
Please reload