ובשביל זה צריך את “ידיד“ וחייבים רפורמה בביטוח הלאומי

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

ובשביל זה צריך את "ידיד" וחייבים רפורמה בביטוח הלאומי

21/07/2015

שירות התעסוקה והביטוח הלאומי דחו את הבקשה לדמי אבטלה. בעמותת "ידיד" התעקשו, עד כה כבר התקבלו 22 אלף ש"ח כדמי אבטלה.

 

להתעקש, להתעקש וגם להעזר במי שיודע להלחם בשבילכם. זה כל מה שצריך בשביל לקבל את מה שמגיע. לממש את הזכויות קוראים לזה. דורון (שם בדוי) תושב אשדוד (59) פנה למרכז הזכויות של עמותת "ידיד" בעיר אחרי שבקשתו לקבל דמי אבטלה משירות התעסוקה והביטוח הלאומי נדחתה בטענה שלא עבד מספיק זמן כדי שזכאותו תוכר לו.


במכתב שקיבל דורון מהמוסד לביטוח לאומי נטען כי במהלך 18 החודשים שקדמו ליום התייצבותו בלשכת התעסוקה הוא עבד רק 10 חודשים ולא 12 כנדרש. לטענת הביטוח הלאומי הסיבה לכך היא שבמשך חודשיים לא התקיימו יחסי עובד מעביד בינו לבין החברה בה עבד (בבעלות בנו).

 
המקרה הגיע לשולחנה של עו"ד נירה שלו, מומחית בזכויות עובדים ודיני עבודה אשר פנתה למוסד לביטוח לאומי ותבעה ממנו לשנות את ההחלטה באשר היא סותרת את הפסיקה והחוק.
לטענת עו"ד שלו "לא רק שמדובר במקום עבודה אמיתי אלא שלילת זכאותו של דורון לדמי האבטלה בנימוק הלא סביר בו השתמש הביטוח הלאומי הותירה אותו ללא רשת ביטחון קיומית בסיסית עליה סמך והיא בלתי סבירה ובלתי הוגנת ועומדת בניגוד לתכלית הסוציאלית של המוסד לביטוח לאומי בכלל ושל ענף האבטלה בפרט.


בעקבות פנייתה של עו"ד שלו, בחן המוסד לביטוח לאומי מחדש את הנושא, אישר את הזכאות לדמי אבטלה לתקופה של 175 יום והעביר לחשבונו של דורון סכום התחלתי של 22 אלף ש"ח.
וכמו שאמרנו בתחילת הדברים, בשביל זה צריך את "ידיד" ובשביל זה חייבים רפורמה בביטוח הלאומי 

שתפו
Please reload