עוד הצלחה לעמותת “ידיד“

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

עוד הצלחה לעמותת "ידיד"

24/09/2015

עוד הצלחה לעמותת "ידיד"...

הביטוח הלאומי יקבל דיווחים מהמעסיקים על עובדיהם 3 פעמים בשנה וכך יפחת עד למינימום מספר האזרחים שפתאום מגלים שיש להם חוב ענק בביטוח הלאומי פשוט כי המידע הגיע למוסד באיחור.

עוד הצלחה לעמותת "ידיד" - מהלך שהתחלנו בו עם הביטוח הלאומי וח"כ לשעבר, עדי קול, הגיע לשלב הסופי – ותודה גדולה ליו"ר ועדת העבודה הרווחה והבריאות, ח"כ אלי אללוף.

הביטוח הלאומי יקבל דיווחים מהמעסיקים על עובדיהם 3 פעמים בשנה וכך יפחת עד למינימום מספר האזרחים שפתאום מגלים שיש להם חוב ענק בביטוח הלאומי פשוט כי המידע הגיע למוסד באיחור.


רצ"ב הודעת ועדת העבודה והרווחה של הכנסת לאחר הדיון היום בו היינו הארגון לשינוי חברתי היחידי שהשתתף ואף נטל חלק פעיל וחשוב. בין השאר הובלנו את החלטת יו"ר הועדה לקיים ישיבת בקרה כדי לבדוק שאכן המטרה, להפחית את החובות של המבוטחים, מושגת. 
------------------------------------ 
אושר: מעסיק ידווח ישירות לביטוח הלאומי על תשלומים לעובד ובכך יימנעו צבירת חובות ועיקולים
16 בספטמבר 2015, ג' בתשרי תשע"ו, בשעה 13:00

חוק ההסדרים: ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה היום פה אחד את הסעיף לפיו החל משנת הכספים 2016 ואילך, מעסיק יחויב לדווח 3 פעמים במהלך השנה (בחודשים ינואר, אפריל ויולי) על תשלומים ששילם לעובד (כמו שכר עבודה) ועל קליטת עובדים חדשים ישירות למוסד לביטוח לאומי, וזאת באופן מקוון בלחיצת כפתור במחשב. מעסיקים קטנים לא יחויבו בדיווח מקוון.

 

בכך יתבטל המצב הנהוג כיום, בו הביטוח הלאומי מקבל דיווח על תשלומים לעובדים ועל קליטת עובדים חדשים מרשויות המס בלבד, וזאת באיחור של חודשים ארוכים ולעיתים אף שנים. מצב זה גורם לעובד להיחשב במשך תקופה ארוכה כמי שאינו משלם דמי ביטוח, לצבור חובות גדולים ואף לעמוד בפני עיקול חשבון הבנק שלו.

 

יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), אמר בדיון: "לנגד עינינו עומדת טובת האזרח. הוא זה שסובל לא אחת מחוסר תיאום בין המערכות הממשלתיות, ומשלם בהצמדות ועיקולים". ח"כ אלאלוף הודיע כי הוועדה תקיים דיון בחודש אוקטובר 2016 על מנת לוודא כי חובות ועיקולים שהוטלו על אזרחים שלא בצדק, מתוקנים ונמחקים באופן יעיל וזריז.

 

 

שתפו
Please reload