שינוי לוקח זמן. אבל לפעמים את הזמן היקר מבזבזים פשוט כדי לא לעשות.

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

שינוי לוקח זמן. אבל לפעמים את הזמן היקר מבזבזים פשוט כדי לא לעשות.

03/01/2016

כדי שתבינו איך הדברים מתנהלים הינה הדברים שנשא בשבוע שעבר ח"כ מיקי לוי, לשעבר סגן שר האוצר, במליאת הכנסת. פשוט תקראו - וכמו שאמרנו - אנחנו לא מוותרים. בסוף גם ננצח.

כבר מספר שנים שאנחנו נאבקים, לשיפור מעמדן הכלכלי של האמהות החד הוריות (הורות עצמאיות) בישראל. בממשלה הקודמת זה היה אמור לקרות ובגדול אבל היא התפרקה וזה שינה את הכל. התחלנו כמעט מהתחלה. כדי שתבינו איך הדברים מתנהלים הינה הדברים שנשא בשבוע שעבר ח"כ מיקי לוי, לשעבר סגן שר האוצר, במליאת הכנסת. פשוט תקראו - וכמו שאמרנו - אנחנו לא מוותרים. בסוף גם ננצח.

 

------------------------------------------------------------

אדוני היושב-ראש, אדוני שר האוצר כחלון, גם השבוע אני אזעק על העוול שאתה ממשיך לעשות לאימהות חד-הוריות כשאתה מסרב לעמוד בסיכום בינינו ולהרחיב את הזכאות לקבלת מענק העבודה, וכך אמשיך לעשות עד אשר אתה, מר כחלון, תעמוד בהתחייבות שנתת בפני.

 

חברי חברי הכנסת, טרם ההליכה לבחירות קידמנו, שר האוצר לפיד ואנוכי, הצעת חוק ממשלתית שעברה בקריאה ראשונה, מ/887, להרחבת כמה זכאויות לקבלת המענק. החלטנו להנמיך את רצפת השכר המזכה בקבלת המענק מ-2,000 שקלים ל-1,200 שקלים ולהעלות את התקרה המזכה ל-10,800 שקלים. מענק העבודה, הידוע בשם מס הכנסה שלילי, הוא אחד הכלים הכי אפקטיביים שלנו לתמרץ יציאה לעבודה ולשפר את מעמדן הכלכלי של אימהות חד-הוריות.

 

לפני כמה חודשים הבטיחו לי שר האוצר כחלון וראש אגף התקציבים שימצאו 80 מיליון שקל עד סוף 2015 למטרה הכל-כך חשובה והצודקת הזאת, שמטפלת באחת האוכלוסיות הכי חלשות במשק. אבל הבטחות לחוד ומציאות לחוד. מה הם 80 מיליון שקלים לעומת 50 מיליארד שהעברנו בשבועיים שחלפו אל תוך בסיס התקציב? חיכיתי וחיכיתי, רצתי אחרי נציגי האוצר, ובינתיים הכסף לא נמצא. אדוני השר כחלון, אין יותר חברתי מהבקשה הכל-כך אלמנטרית והמוצדקת הזאת. אני פונה אליך בבקשה להיות הוגן ולעמוד בסיכומים בינינו ולמצוא את הכסף. תודה רבה.

שתפו
Please reload