ממשיכים להאבק בבירוקרטיה וההתנהלות המבישה של הביטוח הלאומי.

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

ממשיכים להאבק בבירוקרטיה וההתנהלות המבישה של הביטוח הלאומי.

24/01/2016

עוזרים לאמהות החד הוריות (הורות עצמאיות) לבטל חובות בביטוח הלאומי

 

דניאלה (שם בדוי), אם חד הורית (הורה עצמאית), היתה מקבוצת נשים שעתרה לפני מספר שנים לבית המשפט העליון בדרישה לאפשר לה להשתמש ולהחזיק ברכב ובמקביל לקבל קצבת הבטחת הכנסה. העתירה באה בין השאר בשל קנסות כבדים שהטיל הביטוח הלאומי על אמהות ש"נתפסו" נוהגות ברכב. עשרות אלפי שקלים ואף למעלה מזה נרשמו לכל אחת מהן כחוב במוסד לביטוח לאומי.

פסק הדין, למרות שהתקבל זמן רק לאחר שהוגשה העתירה היה לטובת העותרות. למרות זאת קבע בית המשפט העליון כי ההחלטה תקפה ממועד פסק הדין והלאה דבר שהשאיר  דניאלה עם חוב של כשישים אלף ש"ח לביטוח הלאומי.

לאחר מתן פסק הדין פנתה דניאלה מספר פעמים לועדה למחיקת חובות בביטוח הלאומי בבקשה למחוק את חובה אך זו דחתה את הבקשה בהודעות קצרות ולא מנומקות.

 

לאחר שבשלב הזה גם הסיוע המשפטי שקיבלה לא יכול היה להמשיך ולייצג אותה הגיעה דניאלה למרכז הזכויות של עמותת "ידיד" בירושלים, שם התעקש רכז הפניות, גיא מור, כי המחלקה המשפטית של "ידיד" תיקח על עצמה את המשך הטיפול והייצוג בדניאלה שעמדה אז עובדת עצות אל מול מערכת עקשנית ודורסנית.

 

עו"ד נירה שלו (בתמונה) שהחלה לטפל בתיק ואיתה גם עו"ד שני רבינוביץ חזרו וערערו לועדה למחיקת חובות וגם הן זכו לתגובה לקונית ולא מנומקת. השלב הבא היתה לפנות לבית הדין לעבודה ולטעון כי על המוסד לביטוח לאומי למחוק את החוב הן בשל העובדה כי החלטת הועדה למחיקת חובות אינה מנומקת והן משום שהיא אינה סבירה באופן קיצוני בהתחשב בנסיבות המקרה, בפסיקתו של בית המשפט העליון ובתיקון החקיקה שהגיע לאחריו.

בדיון בביה"ד, הוסכם כי בקשתה של דניאלה  תושב לבחינה נוספת של הוועדה למחיקת חובות ובית הדין אף פסק הוצאות לחובת הביטוח הלאומי נוכח התנהלותו. בביטוח הלאומי ניסו להמשיך ולהתיש את דניאלה ועורכות דינה בטענות בירוקרטיות ומשפטיות שונות ומשונות אך הן עמדו על שלהן.

 

לאחרונה הודיע הביטוח הלאומי לדניאלה כי החוב אשר עמד על סך של כ- 60 אלף ש"ח נמחק.

 

כן. ובדיוק בשביל זה צריך את ידיד

שתפו
Please reload