מחפשים את עובדות הסיעוד.

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

מחפשים את עובדות הסיעוד.

01/06/2016

בעמותת "ידיד" יוצאים לאתר את העובדות שלהן שיכללו בקבוצת הזכאיות לפיצוי על שעות עבודה שלא שולמו להן לאחר אישור תביעה ייצוגית נגד חברות הסיעוד והביטוח הלאומי

"אלפי עובדות סיעוד יהיו זכאיות לפיצוי במסגרת התובענה הייצוגית שאושרה לפני שבועיים על ידי בית הדין האיזורי לעבודה בירושלים. החלטנו לפעול כדי ליידע את העובדות על זכותם האפשרית לפיצוי ובימים אלה אנו פותחים במסע הסברתי רחב כדי לאתר כמה שיותר עובדות סיעוד אשר עבדו בחברות הסיעוד בתקופה שהוגדרה על ידי בית המשפט כתקופה המזכה בפיצוי", כך אומרים בעמותת "ידיד". "התנאי הבסיסי הינו כי המטפלת הסיעודית טיפלה ביותר מאדם אחד במהלך יום העבודה שלה". אומרת עו"ד ורדית דמרי מדר, מנהלת המחלקה המשפטית בעמותת "ידיד". 

  

במסגרת הפעילות המיוחדת הוכן שאלון לקליטת פרטי העובדות אותו ניתן להוריד באתר עמותת "ידיד", בעמוד הפייסבוק של העמותה או בקישור הרצ"ב

https://drive.google.com/open?id=128ljJLy2s7wm2joWLyAjIpgtiVS-8nRnFVvohpyeufo

כמו כן יופץ המידע במודעות בעיתונות המקומית והארצית וכן באמצעות דיוור ישיר.

 

פעילות זו של "ידיד" באה לאחר שלפני כשבועיים אישרה נשיאת בית הדין האיזורי לעבודה בירושלים, השופטת דיתה פרוז'ינין, בקשת עמותת "ידיד" לתביעה ייצוגית בסכום של מעל 105 מליון ש"ח נגד קבוצת חברות ועמותות המעניקות למוסד לביטוח לאומי שירותי סיעוד וכן נגד המוסד עצמו.

 

בהחלטתה קבעה השופטת פרוז'ינין ועמה נציג המעסיקים מר אברהם מנצורי ונציג העובדים מר רפאל כהן כי הם מאשרים את בקשת התובענה כהגדרתה "תשלום עבור "זמן מעבר" למטפלות ולמטפלים סיעודיים". עוד נקבע בהחלטה כי הקבוצה שתכלל במסגרת התובענה תורכב מ"מטפלות ומטפלים סיעודיים שעבדו אצל המשיבות ב-7 השנים שקדמו למועד הגשת תובענה ייצוגית זו, ובמהלך תקופת עבודתם טיפלו ביום עבודה אחד ביותר ממטופל אחד ברצף, המטופלים אינם מתגוררים במקום מגורים אחד, וזמן המעבר בין מטופל למטופל עולה על 5 דקות."

  

עו"ד אסף פינק המתמחה בהגשת תובענות ייצוגיות ואשר ייצג את עמותת "ידיד" בהליך וימשיך לייצג את הקבוצה בהמשך ההליכים לפי קביעת בית הדין אמר כי "בית הדין החליט לתקן עוול של עשרות שנים באמצעות אישור התובענה כייצוגית. אנו נפעל לקבלת כלל הנתונים על מנת שעובדות הסיעוד יקבלו בתביעה הייצוגית תשלום עבור כל השנים בהן לא שולמה משכורתן המלאה"

שתפו
Please reload