על פעולות שמשנות חיים של אנשים

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

על פעולות שמשנות חיים של אנשים

04/07/2016

על פעולות שמשנות חיים של אנ�...

 

את הדברים הבאים שלחתי הבוקר לשר האוצר משה כחלון ויו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל

----------------------------

לשר האוצר וליו"ר ועדת הכלכלה שלום. המייל הזה הוא מייל של אמירת תודה

תודה שהשכלתם לקדם, לפני יותר משש שנים את חוק דודי השמש בדיור הציבורי. הצ"ח שבזמנו אפילו צחקו על עצם העלתה לדיון.

כדי להזכיר נשכחות – הצעת החוק באה לחייב את הממשלה להתקין דודי שמש לכל דייר המתגורר בדיור ציבורי כדי שלא יצטרך להוציא מאות ואלפי שקלים מיותרים על חימום מים לבישול, רחצה, נקיון וכביסה רק משום שאין ברשותו דוד שמש, במדינה בה יותר ממחצית הימים בשנה הינם ימים בהם השמש זורחת במלוא הדרה.

 

 

ובכן, בכוחכם הגדול הצלחתם לשכנע את שר השיכון דאז, מאיר שטרית, לאמץ את הצעת החוק כהצעה לא תקציבית בעלות שנתית של 5 מליון ש"ח. וזה עבד. מזה שש שנים שחברות הדיור הציבורי מתקינות דודי שמש על גגות הדירות בהם מתגוררים דיירי הדיור הציבורי. עשרות אלפי דירות כבר הותקנו. בדיקות שעשינו בעמותת "ידיד" העלו כי החסכון החודשי הממוצע למשפחה שעברה משימוש בדוד חשמל לדוד שמש עומד על 350-400 ש"ח לחודש. סכום עתק כאשר מדובר במשפחות מעוטות הכנסה והזדמנויות.

 

תשאלו, מדוע דווקא עכשיו אני כותב לכם. הינה התשובה.

הבוקר צלצל הטלפון שלי. על הקו היה מנכ"ל חברת עמיגור, יובל פרנקל. "אני חייב לשתף איתך משהו", הוא אמר. "קיבלתי את הדו"ח המעודכן של התקנת דודי שמש בדירות עמיגור. מתברר שמתוך יותר מ- 11 אלף דירות נשארו רק 993 שטרם הותקנו בהם דודי שמש. פחות מעשרה אחוז". צמרמורת אחזה בי ויובל המשיך. "אתה יודע, לא רבים המקרים שאדם שיוזם פרוייקט או מהלך שהוא משנה חיים, רואה בהגעת הפרוייקט לקו הסיום שלו עוד במימי חייו".

 

 

וזה נכון. חוק דודי השמש בדיור הציבורי הוא אחד החוקים החברתיים החשובים ביותר שעברו בכנסת ישראל בעשרים השנה האחרונות באשר הוא הגדיל באופן מובהק את ההכנסה הפנוייה של משפחות מעוטות הכנסה והזדמנויות בישראל.

 

והכל בזכותכם.

תודה גדולה והערכה עמוקה

רן מלמד

סמנכ"ל עמותת "ידיד"

שתפו
Please reload