בסוף הכל קשור להזדמנויות והסרת חסמים

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

בסוף הכל קשור להזדמנויות והסרת חסמים

15/08/2016

את אווה פגשנו לפני שנתיים בערך. היא הצטלמה לקמפיין הגדול שקיימנו "חד הורית ליום", התערוכה האינטרנטית שהביאה לשינוי תודעה אמיתי של שרי האוצר והרווחה בכל מה שנוגע לאמהות החד הוריות בישראל. זה מה שכתבנו אז בצמוד לתמונה שלה. אוה בן שושן, אם לארבעה, מתגוררת בדירה שכורה במודיעין, עובדת כמטפלת אלטרנטיבית, סיימה זה עתה לימודי מזכירות רפואית. מחפשת עבודה. במשך שנה היא נסעה שלוש פעמים בשבוע באוטובוס לראשון לציון ללמוד. כדי לקבל תעודת מקצוע שיכולה להבטיח לה עתיד אחר.

 

לאט לאט הכרנו טוב יותר. התברר לנו שאווה לא רק טובה בטיפולים אלטרנטיביים. היא אמנית מוכשרת ויצירתית ביותר. היא שלחה לנו תמונות של עבודות ריקמה שעשתה ומכרה לחברות וחברים שראו והתלהבו. גם אנחנו.

יום אחד שאלנו את אווה למה היא לא מפתחת את האמנות הזו לעסק של ממש. משהו שיוכל לאפשר לה לפרוץ קדימה. הרי גם כך היא עובדת בשתיים או שלוש משרות כל יום. "כדי לפתוח עסק אני חייבת לקנות מכונה מיוחדת שעולה כ-15 אלף ש"ח. ביקשתי הלוואה מהבנק ולא הצלחתי לקבל. מהחברות החוץ בנקאיות הריבית בשמיים וגם כך אין לי בטוחות שאני יכולה לתת להם.

 

החלטנו לנסות ולעזור. חיברנו את אווה לאגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית. זו שכבר 25 שנה מעניקה הלוואות ללא ריבית לאנשים שמחפשים לפרוץ את תקרת הזכוכית של ההלוואות הבנקאיות. כאלה שמוגדרים כמודרי אשראי או סתם אנשים עובדים שרוצים סיוע כלכלי כדי לייצר לעצמם הזדמנות למשהו חדש. לא קל לעמוד בקריטריונים לקבלת הלוואה של האגודה. אבל הצלחנו לשכנע ועל הדרך גם לסכם שיתוף פעולה רחב היקף (הפרטים בקרוב). אחרי כמה שבועות אווה קיבלה הודעה. הצ'ק מוכן. את יכולה לבוא לקחת. 

 

מאז עברו עוד כמה שבועות. לפני מספר ימים אווה שלחה לי כמה תמונות כדי לראות איך נראה הסלון שלה עכשיו כשהמכונה הגיעה. כל בני הבית התגייסו לסייע ובקרוב, אחרי פרסום מתאים אנחנו בטוחים שההזמנות יתחילו לזרום.

 

לידיעת מקבלי ההחלטות בממשלה ובכנסת. לא צריך הרבה כדי לסייע לאמהות ולאבות לפרוץ קדימה. כל מה שצריך זה לספק הזדמנויות ולהסיר חסמים. בסוף זה ישתלם גם לממשלה.

 

 

שתפו
Please reload