בשורה לזכאי הדיור הציבורי הממתינים בתור עשר שנים ויותר

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

בשורה לזכאי הדיור הציבורי הממתינים בתור עשר שנים ויותר

11/09/2016

 בשורה לזכאי הדיור הציבורי ה...

 

בעקבות פניית "ידיד", הקצו שרי האוצר והשיכון סכום של 150 מליון ש"ח לרכישה מיידית של דירות לזכאים הממתינים בתור עשר שנים ויותר

נתחיל מהסוף. זה המייל שנחת בתיבת הדואר שלי במוצ"ש:

רן שבוע טוב

אני שמח לבשר על קבלת התקציב, וייעודו בפועל למטרה זו. ובחלוקה זו ביננו לקליטה. זה כבר עובד כך בשטח!!

חביב קצב (מנכ"ל משרד הקליטה) הגדיר טבלת צרכים בהיקף של 50 מיליון, ומשרד הבינוי והשיכון טבלת צרכים בהיקף של 100 מיליון

תוכנית העבודה היא לסיים תוך כ 2-3 חודשים הכל.

אציין לשבחך כי אתה שותף מלא לרעיון כפי שהבעת בוועדת העבודה והרווחה. וכשיש היגיון, הדברים גם יוצאים אל הפועל , ובקצב הראוי.

בברכה,

אורי בר-חיים, רו״ח, מנהל אגף בכיר נכסים וחברות, משרד הבינוי והשיכון

 

ועל מה בעצם מדובר.

אם יש דבר שמתסכל אותנו כבר שנים הוא העובדה שיש מי שמחזיק תעודת זכאות לדיור ציבורי שמונה ועשר ושתים עשרה שנה ויותר. לא הצלחנו לפרוץ את המשוכה הזו עד שעלה לנו רעיון. למה לא לבקש משרי האוצר והשיכון תקציב מיוחד, מחוץ לתור הקיים ולרכוש דירות לאלו שממתינים. התחלנו לעבוד.

 

בתחילת חודש אוגוסט ביקשנו משרי האוצר והשיכון להקצות תקציב מיוחד לרכישה מיידית של דירות ציבוריות לזכאים הממתינים לדירה עשר שנים ויותר וזאת מחוץ לרכישה המתקיימת ברגיל.

במכתב לשרים כתבנו, בין השאר, את הדברים הבאים:

...."ממידע שהגיע אלינו עולה כי בין הממתינים בתור לדיור ציבורי ברשימת משרד השיכון והבינוי יש מספר עשרות של זכאים (או מאות בודדות מתוך יותר מ- 3,000 זכאים) המחזיקים בתעודת זכאות 10 שנים ויותר. אנו סבורים כי אי מתן פתרון מיידי לאוכלוסייה זו מהווה פגיעה אנושה ואף לא מוסרית בזכותם הבסיסית לדיור ראוי התואם את מצבם שבגינו הונפקה להם תעודת הזכאות לדיור ציבורי.

לאור זאת אנחנו מבקשים להציע רעיון שיאפשר לגייס את התקציב הנדרש לרכישה מיידית של עשרות רבות של דירות בנוהל מיוחד אשר יאפשר לספק דירות לממתינים לדיור מעל עשר שנים וזאת מבלי לפגוע בזכאים הממתינים בתור.

 

הצעתינו היא כי כבודכם, שרי האוצר והשיכון, תקבעו בהוראת שעה לתקופה של שנה ובמסגרת תקציב 2017, כי מתוך התקציב המיועד למתן משכנתאות לזוגות צעירים ילקח סכום כולל של 150-200 מליון ש"ח אשר יוקדש לרכישת דירות יעודית לזכאים הממתינים בתור מעל ל- 10 שנים. נכון הדבר כי התקציב המדובר הינו בדרך כלל מסומן כהרשאה להתחייב אך נדמה לי שבמקרה הזה ובשם ההגינות השלטונית והציבורית אפשר לעשות מעשה מיוחד שיאפשר לתקן עוול של שנים ממנו סובלות עשרות משפחות המצפות ליישום תעודת הזכאות שהן מחזיקות בידן. אנו סבורים כי עומדת לפניכם הזדמנות גודלה לעשות צדק עם קבוצה של זכאים שחלקם מתקשה, למרות הסיוע המוגדל שהם מקבלים ממשרד השיכון והבינוי, להתמודד עם עלויות הדיור האדירות בעיקר באיזורי הביקוש במרכז הארץ.".....

 

 

במקביל לכך העלינו את הנושא בדיון בנושא הדיור שהתקיים בועדת העבודה והרווחה בהקשר לועדה למאבק בעוני. יו"ר הועדה, ח"כ אלי אלאלוף ואנשי משרד השיכון הודיעו שגם הם מרימים את הכפפה ומתכוונים לפעול כדי לנסות ולטפל בנושא במהירות. באחד מביקורי האחרונים במשרד השיכון העליתי את הנושא שוב ונמסר לי בצורה לא רשמית שהנושא נפתר וכי הכסף נמצא. הגשתי בקשה רשמית לקבלת תשובה וזו הגיעה הערב ואמרה כפי שמופיע למעלה....."רן שבוע טוב, אני שמח לבשר על קבלת התקציב, וייעודו בפועל למטרה זו........ "

 

 

ושוב הצלחנו לשנות. אנחנו נמשיך להאבק למימוש זכויותיהם של כל אזרחי ישראל, בדיור, בביטוח הלאומי, בתעסוקה, בחינוך, בכל מקום שם אנחנו בשבילכם.

 

שתפו
Please reload