עמותת “ידיד“ להנהלת בתי המשפט: קביעת דיונים למתדיינים מוסלמים בחג הקורבן פגיעה בזכויתיהם.

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

עמותת "ידיד" להנהלת בתי המשפט: קביעת דיונים למתדיינים מוסלמים בחג הקורבן פגיעה בזכויתיהם.

13/09/2016

התפלאנו לגלות את חוסר הרגישות של הנהלת בתי המשפט בקובעה דיונים בתאריך בו נחוג חג הקורבן שהוא אחד מן החגים החשובים ביותר לאזרחי ישראל המוסלמים, טוענים בעמותת "ידיד".

 

במכתב ששלחה עו"ד יעל כהן-רימר, מהמחלקה המשפטית של עמותת "ידיד" אל עו"ד ברק לייזר היועץ המשפטי של הנהלת בתי המשפט היא כותבת כי "במסגרת עבודתנו אנו מייצגים פונים מוסלמים מרהט והפזורה הבדואית וכן מנצרת, סח'נין וכפרי הגליל. בתוך כך נוכחנו כי פונים רבים הוזמנו לדיונים בבתי המשפט וזאת בלא התחשבות בחגיהם ובמועדיהם. כך למשל הוזמנו שני אזרחים מוסלמים תושבי רהט לדיון ביום בו נחוג חג הקורבן.

 

"קביעת הדיונים במועד זה כאשר מדובר בתביעות או ערערים על החלטות של שירות התעסוקה או הביטוח הלאומי ואשר עוסקים בקצבאות קיום אשר נשללו מהתובעים או המערערים מעמידה אותם במצב בלתי נסבל בו מצד אחד הם מבקשים לקיים את מצוות החג ומהצד השני קביעה מחודשת של הדיון תהייה במועד רחוק מאד דבר אשר ישפיע באופן ישיר ומיידי על יכולת הקיום הבסיסי של אזרחים אלה."

 

"נוכח העובדה כי חגי האסלאם ידועים ונוכח היותו של הציבור המוסלמי חלק אינטגרלי ומשמעותי מהחברה הישראלית, גם אם מיעוט בה, אבקשכם לסמן את מועדי האיסלאם בלוח השנה של מערכת בתי המשפט ולהמנע מלהזמין תובעים/נתבעים מוסלמים לדיונים בימי החגים החשובים להם.

 

מכתב דומה שלך סמנכ"ל ידיד, רן מלמד, ליו"ר הכנסת וליו"ר ועדת הכנסת. בעקבות המכתב בוטלו ישיבות ועדת הרפורמות שתוכננו להיום

 

 

מתחילת שנת 2016 ייצגה המחלקה המשפטית של "ידיד" עשרות אזרחים שקצבת הקיום שלהם נשללה שלא כדין על ידי שירות התעסוקה והביטוח הלאומי. ברובם המכריע של המקרים זכתה "ידיד" בעתירות שהגישה והקצבאות הוחזרו למערערים מיידית כאשר במקרים שונים אף נכלל החזר רטרואקטיבי של הקצבה.

 

לצפייה במכתבים לחצו על הקישורים

מכתב להנהלת בתי המשפט דיונים בחגים מוסלמים

פניה ליור הכנסת - ביטול דיוני ועדות בחג הקורבן

 

 

שתפו
Please reload