“ידיד“ תובעת כי חטיבת החדשות של תאגיד השידור הציבורי תשדר מהדורות חדשות מקומיות בטלויזיה

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

"ידיד" תובעת כי חטיבת החדשות של תאגיד השידור הציבורי תשדר מהדורות חדשות מקומיות בטלויזיה

18/04/2017

"לאור פרסומו של תזכיר חוק השידור הציבורי הישראלי (תיקון מספר 8) אני פונה אליכם בנושא שבנדון ומבקש את התגייסותכם לתקן את תזכיר החוק כך שיחייב את חטיבת החדשות שתוקם בשידור מהדורות חדשות מקומיות טלויזיוניות ראויות לתושבי הפריפריה בישראל", כך כתב הבוקר סמנכ"ל מדיניות חברתית בעמותת "ידיד", רן מלמד, במכתב שנשלח לשר האוצר וממלא מקום שר התקשורת וכן ליועצת המשפטית של משרד התקשורת שפרסמה תזכיר עדכון לחוק השידור הציבורי הישראלי.

 

במכתב לשרים כותב מלמד כי "בעבר היו אלו מהדורות החדשות המקומיות שהביאו את השונה והאחר אל הציבור בפריפריה. חדשות שהעלו לסדר היום נושאים שמעולם לא הגיעו למהדורות החדשות הארציות. ברבות הזמן השתנתה התמונה ובשנים האחרונות, לצערי הפכו החדשות המקומיות ממקור מידע לציבור הרחב ומכונה ליצירת כסף למפיקים ממולחים, עד שקמו בעלי העניין ועשו הכל על מנת לסגור אותם ולשלוח את מאות העובדים המסורים לשכות התעסוקה.

 

אני פונה אליכם כדי שתכירו בפוטנציאל הגלום בחדשות המקומיות ככלי להעברת מידע ומסרים לציבור על זכויותיו ובמיוחד לציבור המתגורר בפריפריה שחלקו הגדול אינו נחשף לפעילות הממשלה וכיצד הוא יכול לממש את זכויותיו בעקבות פעולות אלה."

 

מלמד מציין כי לפני שלוש שנים בעת הנסיון להציל את החדשות המקומיות הוכנה הצעת חוק ובה נאמר בין השאר: "שידורי החדשות המקומיות ותכניות מקומיות בענייני היום מהווים כלי ביטוי חשוב ומשמעותי לכל האירועים החדשותיים והחברתיים המתרחשים באזורי הארץ השונים, ובכללם בפריפריה. אירועים אלו, שאינם זוכים לסיקור ולטיפול במהדורות החדשות המרכזיות ואף לא בתכניות טלוויזיה ארציות, יכולים להגיע לתודעה הציבורית רק באמצעות שידורים אלה. לפני כחמש עשרה שנים הוסדרה לראשונה סוגיה זו במסגרת סעיף 6כ לחוק התקשורת (בזק ושידורים), התשמ"ב–1982 (להלן – חוק התקשורת), יש לזכור כי כיום משודרות חדשות מקומיות כחלק משידורי תחנות הרדיו האיזוריות אך אין כל ביטוי לחדשות אלה במסגרת שידורי רשות השידור, חברות הכבלים והלווין או הערוצים המסחריים. "

 

"נכבדי השרים", מסיים סמנכ"ל "ידיד" את מכתבו ואומר "נסיון העבר מוכיח כי מדובר בעלות נמוכה (כ- 20 מליון ש"ח לשנה במקרה של מערכת חדשות עצמאית) אשר תאפשר לצרף צופים חדשים לשידור הציבורי הישראלי. חשוב לזכור כי מדובר בכלי פלורליסטי חשוב במפת התקשורת הישראלית וכי עצם השימוש בו במסגרת השידור הציבורי תסייע למיתוגו של השידור הציבורי כולו ככלי רלוונטי לשיח החברתי במדינת ישראל. 

 

לקריאת המכתב לשרים לחצו כאן

שתפו
Please reload