“ידיד“ תובעת לבטל את מעמדה של חברת עמידר כגוף הביצוע הממשלתי בתחום הדיור.

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

"ידיד" תובעת לבטל את מעמדה של חברת עמידר כגוף הביצוע הממשלתי בתחום הדיור.

03/08/2017

החברה נכשלה בכל פרמטר של שירות לקוחותיה

"אני פונה אליכם היום בבקשה לבטל את מעמדה של חברת עמידר כזרוע ביצוע של הממשלה לנושא דיור ובכלל זה בתחום ההתחדשות העירונית. אני סבור כי ישנן חלופות טובות לא פחות ואשר בוודאי יוכלו לספק שירותים טובים ואנושיים יותר לדיירי וזכאי הדיור הציבורי", כך כותב סמנכ"ל עמותת "ידיד", רן מלמד ליועץ המשפטי לממשלה, לשרי האוצר והשיכון ולמנהל רשות החברות הממשלתיות.

 

 

במכתבו כותב מלמד כי "אני עושה פנייתי זו אליכם לאחר התלבטות רבה. במהלך החודשים האחרונים מגיעים למרכזי הזכויות של "ידיד" הפזורים ברחבי הארץ, עשרות רבות של פניות מדיירי הדיור הציבורי אשר מטופלים על ידי חברת עמידר ובפי כולם טענות קשות על הדרך שבה החברה מתייחסת אליהם בתור לקוחותיה."

 

מקרה שטיפלתי בו אישית בחודשים האחרונים היה הקש ששבר את גב הגמל באשר הוא הציג בצורה חדה ושאינה משתמעת לשתי פנים כשלים מהותיים בהתנהלות החברה ועובדיה כלפי הלקוחות המשתייכים לקבוצת האוכלוסייה המוחלשת ביותר במדינת ישראל, זו שאנו מכנים מעוטת הכנסה והזדמנויות. בין הכשלים שנחשפו בטיפול במקרה דנן:

·       אי עמידה בלוחות זמנים

·       דיווחים לא אמינים ולא מדוייקים הן מעובדי השטח של החברה למנהליה והן בדיווחים שנמסרים לגורמים הרלוונטיים במשרד השיכון, המשרד המפקח ואף המשלם.

·       טרטור הלקוחות עד למצב שהם נאלצים להפסיד ימי עבודה וכסף רב כתוצאה מהתנהלות עובדי החברה וקבלני המשנה שלה

·       אי עמידה בכללי חוק זכויות הדייר בדיור הציבורי (חוק גוז'נסקי) ובמפרטים הטכניים הנגזרים ממנו

·       ביצוע לקוי, באופן שיטתי, של הכנת דירות לאכלוס תוך פיקוח לא מקצועי על ביצוע עבודות השיפוץ והכנת הדירות לכניסת הדיירים כאילו היו אלה בבחינת "בואו נעשה טובה, נעשה את המינימום כי ממילא מדובר בדיירי דיור ציבורי"

·       חוסר במענים ענייניים ומהירים לצרכי הדיירים תוך ניצול העובדה כי מדובר באוכלוסייה מושתקת אשר בדרך כלל קולה אינו נשמע.

 

"בנוסף", כותב מלמד, "חשוב לציין כי גם מניתוח פעילות החברה ברכישת דירות למאגר הדירות הציבוריות במסגרת חוק הדיור הציבורי-זכויות רכישה, הרי שרק לאחר שמשרד השיכון צירף למהלך הרכישה חברה חיצונית וזאת לאחר שנה שלמה בה לא הצליחה חברת עמידר לרכוש יותר מ-10 דירות, החלה חברת עמידר שהרגישה שהקרקע נשמטת מתחת לרגליה לבצע את המשימה עבורה היא מקבלת עשרות מליוני שקלים מממשלת ישראל וגם זאת בהצלחה חלקית בלבד."

 

"לאור כל אלה אני סבור שאין מנוס מלנקוט בצעד אמיץ והכרחי במסגרתו יבוטל מעמדה המיוחד של חברת עמידר והיא תדרש לערוך בדק בית משמעותי ביותר בהתנהלותה לפני שתקבל משימות לאומיות ממשלת ישראל", כותב מלמד במכתב שהעתקים ממנו נשלחו לחברי הכנסת איתן כבל, אלי אלאלוף אורלי לוי אבקסיס ודב חנין כמו גם למבקר המדינה.

 

לצפייה במכתב לחצו כאן

שתפו
Please reload