לעשות טוב כי אפשר, אני מודה. זו המהות של החיים שלי

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

לעשות טוב כי אפשר, אני מודה. זו המהות של החיים שלי

16/11/2017

זה התחיל בשיחת טלפון בשעת צהריים מוקדמת מבעל תפקיד בכיר באחת מהחברות הגדולות במשק. "תשמע" הוא אמר, "אני חייב את עזרתך, יש לי עובד שחזר לאחרונה לארץ לאחר שבנו הקטן עבר השתלת כבד, שעברה בהצלחה כמובן. התינוק צריך לקבל תרופה נגד דחיית הכבד המושתל והמשפחה הלכה לבית החולים שמטפל בו בארץ לקבל את מנת התרופה לחודשים הקרובים כי המלאי שיש להם מספיק עד מחר".

 הקשבתי בשקט והוא המשיך. "ופה מתחילה הבעייה. נתנו לו מרשם לכדורים אבל מדובר בתינוק שחייב לקבל את התרופה בצורה נוזלית אבל בקופת חולים אמרו לו שאין להם רוקחים שיודעים להמיס את הכדורים והמשפחה בלחץ לא נורמלי כי מחר נגמרת להם התרופה שהביאו מחו"ל איך אתה יכול לעזור להם".

ברגע הזה כל שאר הדברים שהיו על השולחן הוזזו הצידה. ניסיתי לחשוב למי צריך לפנות, למנכ"ל הקופה? לאיגוד הרוקחים? איך עושים את זה מהר. במקרים כאלה אין טוב יותר מקשרים והכרויות עם אנשים שמבינים. כאלה שמבחינתי אני לא מתבייש להנגיש אותם לכל הפונים אלינו ל"ידיד" או אלי באופן אישי.

שיחת טלפון אחת ובתוך 30 דק' כבר היה על הקו האיש הנכון שהסביר לי שהמידע שנתנו להורים היה פשוט שגוי כי משרד הבריאות מחייב את קופות החולים להחזיק את התרופה המדוברת גם בצורה של נוזל. הוא אמר שהוא כבר מתחיל לטפל ויעדכן.

אחרי עוד כעשרים דקות הוא צלצל ואמר שהנושא בדרך לפתרון. נתתי לו את מספר הטלפון של האב שישב עדיין במשרדו של בעל התפקיד הבכיר ממתין בצפייה דרוכה לתשובה מעודדת. עשרים דקות לאחר מכן צלצל הטלפון שוב והקול מהצד השני הודיע כי הכל סודר, מנכ"ל קופת החולים נתן את ההוראה המתאימה והתינוק יקבל את התרופה שהוא פשוט לא יכול בלעדיה.

עוד סוף טוב למשפחה שהיתה במצוקה גדולה רק בגלל בירוקרטיה לא הכרחית ומידע לא נכון שנמסר על ידי משרתי ציבור.

ואני, אחרי שניגבתי את דמעות ההתרגשות שאחזה בי התחלתי לכעוס, כעס של תסכול וחוסר אונים, מה היה עולה בגורלו של ילד כזה אם משפחתו לא היתה מגיעה אליי או למישהו אחר שיכול לסייע. איזה עומס רגשי ולחץ היה עובר על משפחה שכזו עד שהיתה מקבלת את מה שמגיע לה.

אני ומרכזי הזכויות של "ידיד" נמשיך ונסייע לכל מי שזקוק לעזרה.

שתפו
Please reload