דואגים לעובדי טבע

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

דואגים לעובדי טבע

20/12/2017

עמותת "ידיד" קוראת לראש הממשלה ושרי האוצר הרווחה והכלכלה להפנות את משאבי קרן מעגלים לטובת עובדי הקבלן ועובדי המעגל השלישי שיפוטרו בשל הפיטורים בחברת טבע

 

עמותת "ידיד" פנתה הבוקר במכתב דחוף לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרי האוצר הכלכלה והרווחה בבקשה להקצות משאבים מתוך קרן מעגלים, קרן הסיוע לעובדים במקצועות שוחקים המשותפת לממשלה לתעשיינים ולהסתדרות, לעובדי טבע המועמדים לפיטורים ובמיוחד לעובדי הקבלן ועובדי המעגל השלישי הנמצאים בסכנה גדולה של איבוד פרנסתם ואשר הם אינם משתכרים משכורות גבוהות כעובדי טבע הקבועים.

 

"מדובר בעשרות ומאות של מליוני ש"ח המיועדים להסבות מקצועיות של עובדים במקצועות שוחקים, למתן מענקי פנסיה מגשרת לעובדים מבוגרים המתקרבים לגיל הפרישה ועוד. נדמה לי שבמקרה הזה של טבע, גם אם צריך לעשות שינוי מיידי בתקנון הקרן על מנת שעובדי הקבלן ועובדי המעגל השלישי יוכלו להנות מתקציביה ופעולותיה הרי שמדובר בדבר חשוב וראוי", כתב סמנכ"ל "ידיד" רן מלמד לראש הממשלה והשרים.  

 

"אחד החששות הגדולים שלנו הוא שבסיכומו של יום יסגרו הסכמי פיצויים נדיבים לעובדים הקבועים במפעלים השונים וכי הממשלה תפתח עבורם מסלולים להסבה מקצועית אבל רק להם. לא לעובדי הקבלן הלא מעטים העובדים במפעלים ובטח ובטח שלא לעובדים במעגל השלישי אלו שבמשך שנים השקיעו את כל מרצם ויכולותיהם בלקוח מרכזי אחד – טבע – והיום הם נמצאים בחשש קיומי אמיתי באשר ההתקשרות שלהם עם החברה נפסקת כמעט באופן מיידי והם נשארים ללא מקורות הכנסה," כתב סמנכ"ל "ידיד" במכתב שהעתקים ממנו נשלחו ליושבי ראש ועדות הכלכלה, הכספים, העבודה והרווחה וביקורת המדינה של הכנסת.  

 

מלמד אמר עוד כי "חשוב לציין כי גם אם ישנם מפעלים אשר אמורים להסגר בתוך שנתיים הרי שאין ספק שבמסגרת צמצום ההוצאות הצפוי בחברה יהיו דווקא עובדי הקבלן והעובדים מהמעגל השני צפויים להפסקת ההתקשרות עמם במועדים קרובים הרבה יותר.

 

לאור אלה אני פונה אליכם בבקשה להודיע לאלתר על הפעלת קרן מעגלים כקרן חירום למשבר טבע ובמיוחד לעובדי הקבלן ועובדי המעגל השלישי המועסקים על ידי החברה או עבורה."

 

לצפייה במכתב לחצו כאן

 

שתפו
Please reload