לקראת סוף השנה 3 סיפורים מחממי לב מבירת חבל לכיש (קרית גת למי שלא זוכר)

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

לקראת סוף השנה 3 סיפורים מחממי לב מבירת חבל לכיש (קרית גת למי שלא זוכר)

31/12/2017

והפעם: אוכל, דיור ציבורי והתנהלות עמידר ללקוחותיה

 

אוכל. קדימה אוכל.

למרכז "ידיד" בקרית גת הגיעה אילנה (שם בדוי), בת 45 ואם ל-7. אילנה חיפשה דרך להגדיל את הכנסתה וביקשה לעבור קורס בישול. לאחר שהעבירה למכללה צ'קים ע"ס כ- 8,500 ש"ח פוטר בעלה מעבודתו והיא נאלצה לבקש לבטל את השתתפותה ולקבל בחזרה את הצ'קים שהעבירה. כיון שבקשת הביטול נעשתה מאוחר מידי סירבו מנהלי המכללה לבקשתה ואף פתחו נגדה תיק בהוצאה לפועל בדרישה שתשלם את כל הסכום לו התחייבה.

 

לאחר התערבות מנהלת מרכז הזכויות של "ידיד" בקרית גת, יהלום עוזרי (בתמונה) שקיימה שיחות ממושכות עם מנהלי המכללה הסכימו הנ"ל, לפנים משורת הדין, למחוק את החוב ולסגור את תיק ההוצאה לפועל.

 

דיור ציבורי – זה אפשרי גם אם את חד הורית ויש לך רק ילד אחד

כשהגיעה אלינו אלנה (שם בדוי) נחשפנו לסיפור קשה. אלנה, אם חד הורית בת 43 המגדלת את בנה יחידה סבלה במשך שנות נישואיה מאלימות כלכלית שהביאו לפירוק הנישואים. כדי להמלט מהאלימות ממנה סבלה ויתרה אלנה על זכויותיה הכלכליות והסתפקה בסכום כסף לא גדול כמזונות לבנה. לכך הצטרפו כספי סיוע בשכר דירה ממשרד השיכון וקצבת נכות וניידות אשר לא הספיקו לה למחיה ראוייה הכוללת הוצאות רפואיות גדולות. גם במקרה הזה הצליחה מנהלת המרכז, יהלום עוזרי, לשכנע את משרד השיכון כי לאלנה מגיעה דירה במערך הדיור הציבורי ובימים אלה ממש היא ממתינה לדירות מתאימות שיוצעו לה.

 

הסדרי חוב – גם בדיור ציבורי

לפני כשנתיים הגיע אל מרכז "ידיד" בקרית גת, אריאל (שם בדוי) נשוי+2ילדים המתקיים מקצבת נכות ומשכורת צנועה. סיפורו של אריאל קומם אותנו מאד באשר הוא הציב שוב מראה על הדרך שבה חברת עמידר, חברת השיכון הממשלתי, מתייחסת לדיירים המתגוררים בדירות אותן היא מחוייבת לנהל ולתחזק. לאחר תקופה ארוכה בה אריאל ומשפחתו דרשו מחברת עמידר לתקן את הליקויים בדירה ללא כל מענה, הם עזבו אותה ועברו להתגורר בשכירות. תקופה לא ארוכה לאחר מכן גילה אריאל כי החברה המשכנת דורשת ממנו תשלום חוב בגובה חצי מליון ש"ח וזאת למרות העובדה כי משנת 2004, עת נכנס לדירה לא קיבל את ההנחה המגיעה לו בשל מצבו הרפואי והכלכלי.

 

המחלקה המשפטית של "ידיד" נכנסה לתמונה, עורכות הדין שני רבינוביץ, יעל קסטן-רבסקי ומיה בירן החלו בדיונים מול חברת עמידר ומשרד השיכון. החודש, כשנתיים לאחר שאריאל הגיע לראשונה למרכז הזכויות של "ידיד" הגיעה התשובה: הועדה הבינמשרדית של משרד השיכון החליטה ביום 16.11.17 כחריג להחיל על חשבונו בעמידר את מתווה חשכ"ל משנת 2014. בהתאם לכך ולאחר יישום החלטת הוועדה עומד חשבונו של אריאל בעמידר על יתרת אפס.

--------------------

 

ובדיוק בשביל זה קיימים מרכזי הזכויות, המחלקה המשפטית והמחלקה למדיניות חברתית ב"ידיד". בשביל לעזור לכל מי שזקוק לעזרה, כדי לשנות את דפוסי ההתנהלות של המערכת הבירוקרטית השוחקת. וממשיכים!!

שתפו
Please reload