אין יותר מרגש מלראות שינוי שיוצא לדרך

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

אין יותר מרגש מלראות שינוי שיוצא לדרך

17/01/2018

בשבועות האחרונים אנחנו מבצעים פיילוט של מיצוי זכויות במפעל המשקם בירושלים במסגרת הפיילוט גילינו שרוב העובדים במפעל, אנשים עם מוגבלויות קשות הסובלים מתת מיצוי זכויות ומשתכרים שכר מותאם (שכר השווה ל- 60% לערך משכר המינימום), אינם מקבלים את מענק העבודה (מס הכנסה שלילי) מרשות המיסים פשוט כי רובם אינו מסוגל להגיע לדואר ולהגיש את הבקשה או אפילו להשתמש באתר האינטרנט של רשות המיסים.

 בעבודה מאומצת מול אנשי הרשות קיבלנו אישור מיוחד (כפיילוט) ובמסגרתו רשות המיסים קיבלה את רשימת העובדים ומספרי הזהוי שלהם, בדקה למי יש זכאות והמפעל עצמו סייע לעובדים למלא את הטופס, צירף צילום של תעודת זהות ואישור על פרטי חשבון בנק ושלח אותם במייל לאנשי רשות המיסים כדי שאלו יעבירו להם את התשלומים לשנים 2015-2016.

 

היום בבוקר הועברו 22 מסמכים ראשונים של עובדים שיקבלו בקרוב אלפי ש"ח מענק מרשות הממסים ואנחנו ממשיכים במטרה להרחיב את הפיילוט לכלל המפעלים המוגנים בישראל (יותר מ-8000 עובדים) וכמו כן להגיע בסופו של דבר למצב בו רשות המיסים תעשה את כל בדיקות הזכאות בעצמה ותעביר ישירות את הכסף לחשבונות העובדים בלי להטריח אותם. חייב להגיד לכם שכשראיתי את המיילים עוברים לרשות המיסים עברה בי צמרמורת והתרגשות של ממש.

 

מכאן נמשיך לעגן את הפיילוט הזה בחקיקה ויחד איתו תיקונים נוספים שיביאו לכך שכל מי שזכאי למענק עבודה אכן יקבל אותו.

שתפו
Please reload