“מצפים לנטו מעשים“

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

"מצפים לנטו מעשים"

ארגונים חברתיים לכחלון: העבר את חוק העלאת הקצבאות עוד בינואר. 34 ארגונים פנו הבוקר (ג´) לשר האוצר בעקבות ביטול הדיון שהיה אמור להיערך בתחילת השבוע על הצעת החוק הממשלתית בנושא | ´´רבע מיליון אנשים עם מוגבלות סובלים ממצוקה יומיומית, ביכולתך לשים לזה סוף", כתבו הארגונים

 

34 ארגונים חברתיים שלחו הבוקר (שלישי) מכתב לשר האוצר משה כחלון, בדרישה שיפעל להעביר, בקריאה שנייה ושלישית, את החוק להעלאת קצבאות הנכים עד לסוף חודש ינואר. המכתב, יוזמת ארגון "נכה לא חצי בן אדם", נשלח בתגובה לביטול הישיבה בוועדת העבודה והרווחה, שהייתה אמורה להתכנס ביום ראשון כדי להכין את הצעת החוק הממשלתית בנושא לקריאה ראשונה. בין הארגונים שחתמו על המכתב: בזכות, הקרן לידידות, אלו"ט, אנוש, האגודה לזכויות האזרח, ידיד, LINK 20, לשמ"ה, עוצמה ועוד.


"מנכ"ל האוצר מכריז בכל הזדמנות כי לא משנה מתי החוק יעבור, הנכים יקבלו את הכסף רטרואקטיבית, רק שהוא כנראה שוכח שהנכים צריכים את הכסף למזון ותרופות – אותם אי אפשר לצרוך רטרואקטיבי" כתבו הארגונים, "רבע מיליון אנשים עם מוגבלות נפלו קורבן להזנחה של שנים, למלחמות קרדיטים ולמצוקה בקיום יומיומי בסיסי ואפשרות להשתלב בתעסוקה ובחברה. ביכולתך לשים לזה סוף. כולנו מצפים ל-נטו מעשים".

 

כזכור, בספטמבר האחרון, בתיווך ההסתדרות הכללית, הגיעה הממשלה להסכם עם ארגוני הנכים, לפיו תעלה קצבת הנכות תעלה בארבע פעימות ותוצמד לשכר הממוצע במשק, והדיסריגארד (ההכנסה המינימלית מעבודה המאפשרת לקבל קצבה) תעלה ל-4,300 שקלים. אך המתווה להעלאת הקצבאות שגיבש משרד האוצר, ועורר סערה בשבוע שעבר בוועדת העבודה והרווחה, לא כלל את שתי הפעימות האחרונות ודחה את ההחלטה על ההצמדה לספטמבר 2020.

 

אלכס פרידמן, יו"ר ארגון "נכה לא חצי בן אדם", מסר כי לא כל יום עשרות ארגונים חברתיים מתאחדים לטובת מטרה אחת וזה מרגש מאוד. תמיכת הארגונים מראה הסכמה רחבה להסכם, על מלוא סעיפיו, כצעד חיוני לשיפור מצבם של רבע מיליון נכים. אנו מקווים כי שר האוצר יגיב למכתב במעשים ולא בהתחייבויות, שלא שוות דבר במכולת" 

 

לצפייה במכתב המלא לחצו כאן

שתפו
Please reload